Oyun Haberleri

Valorant Karakter Yasaklama Ne Zaman Gelecek?

Valorant Karakter Yasaklama Ne Zaman Gelecek?

Valorant son dönemlerin en popüler FPS oyunları arasında yer alıyor. Özellikle oyundaki karakterlerin oynanış mekanikleri oyuncuları çeken taraf oldu diyebiliriz. Ancak oyunda halen daha olmayan bir şey var o da karakter yasaklaması. Valorant karakter yasaklama ne zaman gelecek bilinmez ama bu konuyla ilgili güzel haberler var.

Valorant Karakter Yasaklama Ne Zaman Açılacak?

Oyun ilk çıktığında aktif olarak kullanılabilen 10 tane karakter vardı. Zaman içerisinde gelen güncellemeler ile birlikte karakter sayısı da artmaya başladı. Karakterlerin artmasına rağmen Valorant ajan yasaklama seçeneği olmadığı için rekabetçi oyunlarda birebir aynı karakterlere karşılaşmak mümkün. Bunun en iyi örneği turnuvalarda görebilirsiniz. Rakip iki takımın her şeyi ile aynı karakterleri seçmesi işi tam anlamıyla yeteneğe bırakıyor.

Her karakterin kendisine özgü yetenekleriyle birlikte güçlü ve zayıf oldukları başka karakterler de bulunuyor. Fakat bunu tam anlamıyla ortaya çıkartmak için karakter yasaklamasının gelmesi gerekiyor. Tabi ki artı ve eksi yönleri konuşurken turnuvaların seyir keyiflerini de göz ardı etmemek gerekiyor. Sevdiğiniz bir oyuncunun en yetenekli olduğu karakterin sürekli yasaklanması önemli ölçüde rahatsızlık verebilir. Bunun örneklerini başka oyunların E-spor turnuvalarında görebilirsiniz.

Valorant karakter yasaklama ne zaman gelecek tam olarak bilinmiyor. Lakin Riot Games oyun tasarımcısı 6 Nisan günü yayında bunun gerçekleşmesi için en az 30 karakterin olması gerektiğini söyledi. Ayrıca Valorant ajan yasaklaması ile birlikte oyundaki bir çok mekanikte değişecek. Her haritaya özel yapılacak karakter yasaklaması ile birlikte oyuncuların haritada duracağı konumlar ve oynama şekilleri tamamen değişecektir. Daha öncesinde oyuna eklenen karakterlerin ne sıklıkla eklendiği göz önünde bulundurulduğuna bunun ancak 2025 yılında mümkün olabileceğini düşünüyoruz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Yeni Riot Games İstemcisi Geliyor!
Oyun Haberleri

Yeni Riot Games İstemcisi Geliyor!

Riot Games tarafından geliştirilen oyunlar her kesimden oyuncunun rahatça oynayabileceği türden. Düzenli olarak yapılan güncellemeler ve değişiklikler ile oyuncu kitlesini ziyadesiyle memnun edebiliyor. Geçtiğimiz günlerde liste dışı olarak yayınlanan video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir