Oyun Haberleri

Logitech ve Tencent Bulut Tabanlı El Konsolu Geliştiriyor!

Logitech ve Tencent Bulut Tabanlı El Konsolu Geliştiriyor!

Logitech ve Tencent güçlerini birleştirip Steam Deck’e rakip yeni bir el konsolu geliştiriyor. Logitech ve Tencent bulut tabanlı el konsolu geliştirirken oyun dünyasının geleceği olarak görülen sistemleri de içerisinde barındacak. Bu özelliklerden bir tanesi de oyuncuların uzak bağlantı sayesinde yüksek fps ve yüksek kalitede oyun oynamalarını sağlayan cloud gaming olacak.

Logitech ve Tencent Bulut Tabanlı El Konsolu Konusunda İddialı!

Steam Deck’en en büyük rakiplerinden birisi olacağı düşünülen bu el konsolu Nvidia GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming gibi yenilikçi sistemler ile çalışabilecek. Böylece oyuncular AAA oyunlarını konsol veya bilgisayar başında olmadan istedikleri yerde özgürce oynayabilecekler. Tabi ki en iyi kalitede oynayabileceklerini söylemeden olmaz. Bu el konsolu Steam Deck’ten farklı olarak oyunları doğrudan çalıştıramayacak fakat hareket halindeyken PC oyunlarını oynama deneyimini tam olarak yansıtabilecek.

Yeni Logitech Tencent Cloud el konsolu ile Steam Deck arasında farklar olsa bile aynı taşınabilir bilgisayar marketinin bir parçası olacaklar. Fakat stabil ve yüksek hızlı bir internet bağlantınız yoksa Logitech ve Tencent ortaklığı ile çıkartılacak el konsolunda oyun oynama konusunda problemler yaşayabilirsiniz. Bu da geleneksel el konsollarını tercih etmenize neden olabilir.

Bir el konsolu için Xbox hizmeti veya Nvidia GeForce Now alınır mı? derseniz cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Özellikle evinizdeki bilgisayarın donanımları eski ise ve güzel bir internet bağlantınız varsa vereceğiniz paranın her kuruşuna değecektir. Çünkü bu tarz hizmetler daha ucuza daha iyi çözünürlük ve herhangi bir ayarı kısmadan oyunları oynamanıza imkan tanıyor.

Logitech Tencent Cloud El Konsolu Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Mi?

Duyurusu yeni yapılan bu cihazın fiyatıyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Fakat kullandığı teknolojiler sayesinde fiyatının piyasadaki diğer el konsollarından çok daha ucuz olacağını düşünüyoruz. Logitech ve Tencent bulut tabanlı el konsolu oyunları bulut tabanlı servisler sayesinde oynatacağından dolayı içerisinde çok güçlü donanımlar olamayacaktır. Bu nedenle ürünün çıkış tarihinin 2023 senesinin ilk çeyreğinde çıkacağını umuyoruz.

Logitech ve Tencent bulut tabanlı el konsolu hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Edindiğimiz bilgilerin kısıtlı olmasına rağmen yenilikçi teknolojileri baz alarak geliştirilen bir ürün olduğu için başarılı bir ürün olacağını ümit ediyoruz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir