FiveM Hakkında Bilinmesi Gerekenler

FiveM Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GTA 5 oyunu çıktığı ilk günden beri milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Oyunu her anlamda bitiren oyuncular artık yapacak bir şey bulamadığında rol yapmak için FiveM sunucularına girmeyi tercih ediyor. Eğer FiveM’i ilk defa duyuyorsanız FiveM hakkında bilinmesi gerekenler rehberimizde FiveM nedir?, FiveM sunucularına nasıl girilir? ve FiveM nasıl oynanır? gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

FiveM Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

fivem hakkinda her sey

GTA 5 çok eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Ancak oyuncular artık oyunun hikayesini oynamak yerine FiveM gibi harici platformlarda hazırlanmış rol yapma sunucuları içerisinde oynamayı tercih ediyor. Çünkü oyunun yapısı, grafikleri ve oynanışı oyunculara keyifli bir rol yapma deneyimi sunma konusunda oldukça başarılı. İlk defa rol yapacak oyunculara rehber olması açısından FiveM hakkında bilinmesi gerekenler;

FiveM Nedir?

Grand Theft Auto V oyununun üzerine kurulmuş olan FiveM, oyuncuların kendi GTA 5 sunucularında istedikleri scriptleri, araçları ve elbiseleri kullanmalarına olanak tanıyor. Oyuncular tarafından hazırlanan FiveM sunucularında birbirinden farklı topluluklar bir araya gelerek eğlenceli vakit geçirebiliyor.

fivem nedir

FiveM Nasıl Oynanır?

FiveM oynamak için ilk olarak GTA 5 oyununa sahip olmalısınız. Ne yazık ki oyunun korsan sürümü ile FiveM oynayamazsınız. Steam veya Epic Games üzerinden satın aldığınız GTA 5’i kurduktan sonra FiveM’i indirip kurulumu tamamlayın. Ardından FiveM’i çalıştırın ve sunucular kısmından girmek istediğiniz suncuyu seçin. Sunucuların bazılarında ekstra gereksinim olarak sunucunun Discord’una giriş yapmanız istenebilir.

fivem nasil oynanir

FiveM Sunucularına Nasıl Girilir?

FiveM platformunda oynayabileceğiniz farklı türlerde sunucular vardır. Bunlar arasında: drift suncuları, rol yapma sunucuları ve free roam sunucuları yer alıyor. Her sunucunun kendine özel kuralları ve işleyişi bulunuyor. GTA V RP sunucularında oynamak istiyorsanız FiveM terimleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Böylece rol yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Herhangi bir drift sunucusuna istediğiniz gibi girebilirken bazı rol yapma sunucularına girmek için öncelikle whitelist almanız gerekmektedir. Whitelist alma süreci biraz meşakatli olabilir ancak kaliteli sunucularda bu bir zorunluluktur diyebiliriz.

FiveM hakkında bilinmesi gerekenler ile karşınızdaydık. İçeriğimizdeki başlıkları inceleyerek FiveM ile ilgili çoğu şeyi öğrenebilirsiniz. Listemizi zamanla güncelleyerek çok daha kapsamlı hale getireceğiz. Aklınıza takılan bir soru olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Hepinize eğlenceli oyunlar diliyoruz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir