Oyun Rehberleri

Age of Wonders 4 FPS Arttırma Rehberi

Age of Wonders 4 FPS Arttırma Rehberi

Age of Wonders 4, sıra tabanlı strateji ile imparatorluk kurma mekaniklerini çok iyi bir şekilde harmanlayarak oyuncularına muhteşem bir oyun deneyimi sunuyor. Triumph Studios tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive’in yayınladığı AOW 4, PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S ile birlikte PC platformlarında oynanabiliyor. Oyunu PC üzerinden oynayan oyuncuların bazıları FPS drop aldıklarını raporlamaya başladı. Age of Wonders 4 FPS arttırma rehberi sayesinde oyunu çok daha akıcı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Age of Wonders 4 FPS Arttırma Yöntemleri

aow 4 fps arttirma

Oyun grafikleri, tasarımı ve efektleri ile muhteşem bir izlenim sunuyor. Ancak bilgisayarı çok iyi olmayan oyuncular Age of Wonders 4 FPS drop sorunu yaşadığı için oyunu keyifle oynayamıyor. Eğer sizler de ani FPS düşüşleri yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız Age of Wonders 4 FPS arttırma yöntemlerini deneyerek oyundaki FPS değerinizi arttırabilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Age of Wonders 4 gibi oyun dünyasına yeni katılmış oyunları oynarken yüksek FPS almak istiyorsanız ekran kartı sürücüsünü güncelleyebilirsiniz. Kullandığınız ekran kartının sitesi üzerinden en güncel sürücüyü indirip kurulumu tamamlayın. Güncel ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra kontrol paneli ayarlarını yapılandırmayı unutmayın!

Arkaplan Uygulamalarını Kapatın

AOW 4 oyununa girdiğiniz zaman grafikler ve efektlerden dolayı çok fazla kaynak kullanımı yaptığını farkedeceksiniz. Eğer bilgisayarınızda eski nesil donanımlar mevcutsa alacağınız FPS miktarı düşecektir. Oyuna girdikten sonra görev yöneticisini açarak arkaplan uygulamaları kapatarak biraz daha FPS kazanabilirsiniz. Özellikle internet tarayıcısını kapatmak çok fazla FPS değeri elde etmenizi sağlayacaktır.

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Yapılandırın

Oyun içerisinde grafik ayarları yaparak oyunu çok daha akıcı hale getirerek oyun deneyiminizi arttırabilirsiniz. Age of Wonders 4 oyunu için aşağıdaki grafik ayarları önerilmektedir;

  • Texture Quality: Low veya Medium
  • Anti-Aliasing: None
  • Terrain Quality: Medium veya High
  • Soil Cover Quality: Low
  • Shadow Quality: Off
  • SSAO Quality: Off
  • Soft Particles, Reflection ve Volumetric Lights kutucuklarının tiklerini kaldırın.

Oyunu daha iyi deneyimleyebilmek için uygulayabileceğiniz Age of Wonders 4 FPS arttırma yöntemleri bunlardı. Yazımızda yer vermeyi unuttuğumuz başka yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Oyun rehberleri kategorisini ziyaret ederek Age of Wonders 4 ve diğer oyunlarla ilgili çok daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir