Age of Wonders 4 Çökme Sorunu Nasıl Çözünülür? Kesin Çözüm Yöntemleri Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz!

Age of Wonders 4 Çökme Sorunu Kesin Çözüm

Strateji oyunlarını seven oyuncuların büyük bir hevesle beklediği Age of Wonders 4 oyun dünyasındaki yerini aldı. Oyun genel anlamda sorunsuz bir şekilde oynanabilir olsa da bazı oyuncular AOW 4 çökme sorunu yaşadıklarını belirtiyor. Age of Wonders 4 çökme sorunu ile karşılan oyuncular için hazırladığımız çözüm önerileri sorunu doğrudan çözmektedir.

Age of Wonders 4 Çökme Sorunu Neden Ortaya Çıkar?

Age of Wonders 4 crash sorunu geçici hatalar, oyun dosyalarındaki bozuklarlar veya oyuncuların bilgisayarındaki çeşitli sorunlar gibi birçok sebepten ortaya çıkabilir. Kullanılan donanımlar ile sürücülerin uyumsuzluğu da bu hatayı tetikleyebilmektedir. AOW 4 çökme sorunu her oyuncu için farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkacağı için birbirinden farklı çözüm önerileri bulunmaktadır.

Age of Wonders 4 Çökme Sorunu Çözümü

Aşağıdaki paylaşacağımız çözüm yöntemleri, birçok oyuncunun karşılaştığı AOW 4 crash sorunu için kesin çözüm olacaktır. Çözümleri denerken her adımı tek tek yapmaya özen gösterin.

Dosya Doğrulatma

Age of Wonders 4 henüz daha yeni çıkmış bir oyun olduğu için aniden kapanma veya çökme sorunları olması oldukça normaldir. Sizler de bu tarz hata alıyorsanız oyun dosyalarını doğrulatabilirsiniz. Steam üzerinden kütüphanenize girin ve Age of Wonders 4 oyununa sağ tıklayın. Özellikleri açtıktan sonra yerel dosyalar sekmesinden dosya bütünlüğünü doğrulatın. Bu işlem tamamlanana kadar herhangi bir şey yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

aow 4 cokme sorunu cozumu

Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

Bazı oyuncular piyasaya yeni çıkan oyunları eski donanımlara sahip bilgisayarlarından oynuyor. Bu nedenle çok fazla hata ile karşılaşabiliyor. Age of Wonders 4 çökme sorunu ile karşılaşan oyuncuların oyunun sistem gereksinimleriyle bilgisayarlarını kıyaslamalarını tavsiye ediyoruz.

Minimum Gereksinimler:

  • İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K ya da AMD® Ryzen™ 5 1600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 670 (2GB) veya AMD® Radeon™ HD 7870 (2GB) veya Intel® Arc™ A380 (6GB) veya Intel® Iris™ Xe G7 (Tiger Lake) veya AMD® Radeon™ Vega 8
  • Depolama Alanı: 20 GB kullanılabilir alan

Önerilen Gereksinimler:

  • İşlemci: Intel® Core™ i7-9700K veya AMD® Ryzen™ 5 5600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 1070 Ti (8GB) ya da AMD® Radeon™ RX 5700 XT (8GB)
  • Depolama Alanı: 20 GB ve üzeri kullanılabilir alan

Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırakın

Bazı zamanlarda çökme sorunlarını çözmek için tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırakmak yeterli oluyor. AOW 4 oyununda tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırakmak için Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayın ve özellikler ekranını açın. Yerel dosyalar sekmesinden oyunun kurulu olduğu klasöre girin. Burada Age of Wonders 4.exe’ye sağ tıklayarak özellikler penceresini açın. Uyumluluk sekmesinden tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak seçeneğini tikleyin ve bütün ayarları kaydetip oyunu başlatın.

Microsoft Visual C++ Runtime Sürümünü Güncelleyin

Eğer kullandığınız Windows işletim sisteminde Microsoft Visual C++ Redistributables sürümü güncel değilse Age of Wonders 4 çökme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Microsoft’un kendi sitesi üzerinden en yeni sürümlerini indirmek sorunu çözecektir. Kurulum yapmadan önce eski sürümlerin tamamını bilgisayardan kaldırmayı unutmayın.

İşlemci veya Ekran Kartı Hız Aşırtmalarını Kapatın

Oyuncuların geneli kullandıkları işlemci ve ekran kartlarına overclock yaparak oyunlardan çok daha fazla performas alıyor. Bazı durumlarda bu hız aşırtma işlemi olumsuz etki yaratarak oyunlarda crash sorunu gibi hatalara neden oluyor. Hız aşırtma ayarlarını varsaylım olarak değiştirerek oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Sonuç

Age of Wonders 4 çökme sorunu için uygulayabileceğiniz çözüm yöntemleri bunlardı. Bu yöntemleri sırasıyla uyguladığınız zaman sorun %100 çözülecektir. Diğer oyunlar için paylaştığımız bilgilendirici hata ve çözümleri içeriklerine ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz. Hepinize keyifli oyunlar diliyoruz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir