Darkest Dungeon 2 Siyah Ekran Sorunu Kesin Çözüm

Darkest Dungeon 2 Siyah Ekran Sorunu

Darkest Dungeon 2 nihayet 1.0 sürümüyle oyuncuların karşısına çıkabildi. Uzun süredir geliştirilen oyunun Steam üzerinde çok fazla olumlu yorumu bulunuyor. DD2 genel anlamda sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor olsa da bazı oyuncular hatalarla karşılaşabiliyor. Darkest Dungeon 2 siyah ekran sorunu da bunlardan bir tanesidir. İçeriğimizde yer vereceğimiz çözümler, sorunu çözmeniz için yeterli olacktır.

Darkest Dungeon 2 Siyah Ekran Sorunu

darkest dungeon 2 black screen hatasi cozumu

Son dönemlerde birçok oyuncu siyah ekran sorunu ile karşılaşıyor. Bu durum yalnızca bir oyuna özel değil ancak oyuncuların büyük bir hevesle aldıkları oyunlarda böyle bir sorun olması çok can sıkıcı olabiliyor. Darkest Dungeon 2, 1.0 versiyonuna geçiş yaptığında bazı oyuncular siyah ekran sorunu almaya başladığını bildirdi. Darkest Dungeon 2 siyah ekran sorunu çözümü için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Üçüncü Parti Uygulamalarını Devre Dışı Bırakın

MSI Afterburner, Rivatuner veya Overwolf gibi üçüncü parti uygulamalar kullanan oyuncular Darkest Dungeon 2 siyah ekran sorunu yaşayabiliyor. Oyunun geliştiricileri de bunu doğruluyor. Sizler de bu tarz programlar kullanıyorsanız bunları bilgisayarınızdan kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Kullandığınız ekran kartı sürücülerini güncellemek bu tarz siyah ekran hatalarını gidermek için muhteşem bir çözüm yöntemidir. Mevcut sürücünüzü tamamen kaldırmak için DDU (Display Driver Uninstaller) programını kullanabilirsiniz. En güncel ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapabilirsiniz.

Darkest Dungeon 2 Dosyalarını Doğrulatın

Oyun 1.0 sürümüne geçiş yaptığı zaman çok fazla oyunu aynı anda oyunu güncellemeye başladı. Bu durumda bazı oyuncunların internet bağlantıları stabil olmadığı için bazı dosyaları eksik veya hatalı yüklemiş olabilirler. Steam kütüphanesine girip Darkest Dungeon 2’ye sağ tıklayıp özellikler penceresinden yerel dosyalara tıklayın. Burada dosyaları doğrulatarak eksik olan dosyaların tekrardan yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Darkest Dungeon 2 siyah ekran sorunu için uygulayabileceğiniz çözümler bunlardı. Önerileri sırasıyla uyguladığınız zaman black screen hatası ortadan kalkacaktır. Diğer oyunlarda karşılaşılan sorunlar için hazırladığımız içeriklere hata çözümleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir