PUBG Bellek Read Olmadı Hatası Çözümü

PUBG Bellek Read Olmadı Hatası

Battle Royale oyun türünde bütün dünyayı kasıp kavuran PUBG, yeni güncellemelerle birlikte gelişmeye ve oyuncuların oyun deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Yeni yamanın ardından bazı oyuncular PUBG bellek read olmadı hatası ile karşılaştığını belirtiyor. Bellek read olmadı hatası çözümü için deneyebileceğiniz yöntemleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

PUBG Bellek Read Olmadı Hatası Nasıl Çözülür?

pubg bellek read olmadi sorunu cozumu

Oyunu uzun süredir oynayan oyuncular çok iyi bilecektir ki bu hata 2018 yılının başlarında da vardı. Aradan neredeyse 5 yıl geçmesine rağmen bazı oyuncular halen daha PUBG bellek read olmadı hatası alabiliyor. Bu hatanın ortaya çıkmasının farklı nedenleri olabilir. Ancak genellikle bilgisayarında overclock yapan oyuncular bellek read olmadı sorunu yaşamaktadır. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Overclock Yapılandırmasını Kontrol Edin

İşlemcinizi veya ekran kartınıza overclock yaparak oyunlarda önemli ölçüde performans artışı elde edebilirsiniz. Fakat doğru ayarları yapmadan overclock uygularsanız PUBG oynarken çökme, kapanma veya açılmama sorunları gibi birçok sorunla karşılaşmanız olağandır. Benzer sorunları çözmek için overclock ayarlarını kontrol etmenizi veya overclock yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

PUBG Dosya Doğrulatması Yapın

Oyunu çalıştırdığınızda bellek read olmadı hatası alıyorsanız oyun dosyalarınızda bozukluk olma ihtimali oldukça yüksektir. Sorunu düzeltmek için ilk olarak stabil bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Ardından Steam kütüphanesi üzerinden PUBG’ye sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın. Yerel dosyalar sekmesinden oyun dosya bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın. Bu işlem tamamlanana kadar başka bir işlem yapmamanızı öneriyoruz.

Ekran Kartı Sürücülerini Güncelleyin

PUBG bellek read olmadı hatası alan oyuncular ekran kartı sürücülerini güncelleyerek bu sorunu çözebilir. Güncel ekran kartı sürücüleriyle birlikte gelen yazılım birçok hatadan arındırılmış olacaktır. Bu nedenle güncel sürücüler kullanmakta fayda vardır. Display Driver Uninstaller (DDU) kullanarak ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırın. Ardından kullandığınız ekran kartının internet sitesinden en yeni driver’ı indirin ve kurulumu tamamlayın.

Oyunu Sıfırdan Yükleyin

Bütün her şeyi denemenize rağmen halen daha aynı hatayı alıyorsanız oyunu tekrardan kurabilirsiniz. Oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için üçüncü parti uygulamalar kullanabilirsiniz. PUBG’yi tamamen kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Steam üzerinden oyunu tekrardan indirin ve eksiksiz bir kurulum yapın.

PUBG bellek read olmadı hatası için çözüm önerilerimizi sizlerle paylaştık. Verdiğimiz önerileri uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Bizim önerilerimiz haricinde sizlerin bildiği yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca hata çözümleri kategorisini ziyaret ederek diğer oyunlarda karşılaşılan sorunların çözümlerine de göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir