Valorant DX11 Hatası ve Çözümü Nedir?

Valorant DX11 Hatası ve Çözümü Nedir?

Riot Games’in geliştirdiği Valorant dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanmakta. Milyonlarca oyuncunun oynama sebeplerinden birisi de Riot Games’in oyunlarına ve oyuncularına verdiği önemdir. Sürekli gelen güncellemeler ve iyileştirmelerle oyun sürekli daha iyi bir konuma geliyor. Fakat bazı güncellemelerden sonra Valorant DX11 (DirectX) hatası ile karşılaşmaya başladılar. Valorant DX11 hatası ve çözümü için uygulayabileceğiniz bir kaç basit yöntem bulunmaktadır.

Valorant DX11 Hatası ve Çözümü

Her yeni güncellemeyle birlikte oyunda bir takım değişiklikler yapılıyor. Bu değişiklikler oyuncular tarafından çok sevildiği gibi bazen de oyuncuların en çok şikayet ettiği sorunları doğurabiliyor. Özellikle grafik ve çevre tasarımlarının kalitesiyle ilgili güncellemeler geldiği zaman oyuncular çeşitli hatalarla karşılaşabiliyor. DX11 (DirectX) hatası da bunlardan birisi.

Valorant DirectX11 hatası alan oyuncuların çözüm için deneyebileceği 2 yöntem bulunuyor. İlk olarak kullandıkları bilgisayardaki ekran kartı sürücüsünü güncellemektir. Güncel ekran kartı sürücüleri kullanmak genellikle DirectX hatalarının çözümü olabiliyor. Fakat bazı durumlarda ekran kartını güncellemek bir işe yaramıyor. Bunun nedeni ise Valorant’a gelen güncellemelerin daha yüksek DirectX versiyonuna sahip ekran kartlarını desteklemesi. Örneğin kullandığınız ekran kartı DX11 desteği vermiyorsa oyunu oynamak için ekran kartını güncellemek işe yaramayacaktır.

DX11 desteklemeyen ekran kartı kullanan oyuncuların Valorant oynayabilmesi için yapabileceği tek şey güncel bir ekran kartı almaktır. En az DirectX 11 desteği bulunun ekran kartlarına sahip oyuncular oyunu herhangi bir problem yaşamadan oynayabilmektedirler. Oyundan en iyi performansı alabilmek için NVIDIA RTX ekran kartlarını tercih etmenizi öneririz. Lakin bir önceki nesil olan NVIDIA GTX 1000 serisi ekran kartları da oyunu akıcı bir şekilde oynatmak için yeterli olacaktır.

Oyuncuların karşılaştığı Valorant DX11 hatası ve çözümü için yapabilecekleri bunlarla sınırlı. DX11 destekleyen ekran kartı olan oyuncular ve ekran kartı sürücüsünü güncellemelerine rağmen bu sorunla karşılaşmaya devam ediyorlarsa Riot destek sisteminden daha farklı çözüm önerileri alabilirler. Yine de sorun çözülmediyse ekran kartının doğru şekilde monte edilip edilmediğini kontrol edebilirler. Ayrıca bunun gibi Valorant oyun rehberleri içerikleri paylaştığımız zaman haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.