Oyun Rehberleri

Civilization 6 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Civilization 6 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Sıra tabanlı strateji oyunları arasında ilk 3 içerisinde yer alan Civilization 6 Türkçe dilini desteklemiyor. Oyuncular tarafından çevrilmiş Civilization 6 Türkçe yama paketi sayesinde 100% Türkçe oynanabiliyor. Oyun 2016 yılında çıktığı için günümüze kadar çok fazla çeviri yapılmıştır. Bu çeviriler içerisinden en uyumlu ve düzgün çevrilmiş Türkçe yamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Civilization 6 Türkçe Yama Kurulumu

Civilization 6 strateji oyunları arasında en çok tercih edilen oyun diyebiliriz. Oyuncular tarihsel süreçler içerisinde geliştirdikleri ülkelerle dünyaya hükümdar olmaya çalışıyorlar. Bunu savaşla yapabilecekleri gibi diplomasi yoluyla da ülkeler arasında antlaşmalar yapılabiliyor. Tabi ki bu antlaşmaları yapabilmek için metinleri anlamak önemlidir. İngilizce bilgisi yeterli olmayan Türk oyuncular Türkçe yama paketi ile oyunun hikayesini ve metinleri kolayca anlayabilirler. İşte Türkçe yama paketi kurulumu aşamaları;

  • İlk olarak Civilization 6 Türkçe yama indir bağlantısı üzerinden çeviriyi bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı masaüstüne çıkartın. Daha sonrasında içerisindeki Base ve DLC isimli dosyaları oyunun kurulu olduğu klasörün içerisine kopyalayıp yapıştırın.
  • Oyunu yönetici olarak çalıştırın ve 100% Türkçe olarak oynayın. Lakin oyuna güncellemeler geldikçe yeni metinler ve özellikler eklenecektir. Bu nedenle yeni eklenmiş metinler İngilizce olarak kalabilir. Ayrıca her ihtimale karşı oyunun yedeğini alın. Herhangi bir sorun olması durumunda bu yedeği geri yükleyerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Civ6 100% Türkçe yama paketi yukarıdaki aşamalarla kolayca yüklenmektedir. Herhangi bir problemle karşılaşmanız durumundan yorumlar bölümünden aldığınız hatayı yazabilirsiniz. Bu hatanın çözümü için sizlere bir rehber içerik hazırlayabiliriz. Ayrıca yeni paylaşacağımız oyun rehberleri içeriklerinden herkesten önce haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

RUST Balık Tutma Rehberi
Oyun Rehberleri

RUST Balık Tutma Rehberi

Facepunch Studios tarafından geliştirilen RUST için birçok yeni içerik eklendi ve eklenmeye devam ediyor. Oyuna uzun zaman önce eklenen balıkçılık sayesinde oyuncular bazı kaynaklara çok daha kolay bir şekilde erişebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir