Assetto Corsa Açılmama Sorunu Çözümü Nedir? 2023 Güncel

Assetto Corsa Açılmama Sorunu Çözümü Nedir?

Kunos Simulazioni tarafından geliştirilen Assetto Corsa, yarış simulasyonu tutkunları tarafından sevilerek oynanıyor. Çoğu oyuncu problemsiz olarak oyunu oynayabilse de oyuncuların bazıları Assetto Corsa açılmama sorunu ile karşılaşabiliyor. Böyle bir durum yaşayan oyuncular yazımızın devamında yer alan çözüm yöntemlerini deneyerek eğlenceye kaldıkları yerden devam edebilirler.

Assetto Corsa Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Günümüzde Assetto Corsa oyuncuları çok nadirde olsa sorunlar yaşayabiliyor. Oyunun açılmaması ve oyun açıldıktan sonra yarışa girerken tekrardan ana menüye dönme sorunu ile karşılaşan oyuncular için hazırladığımız bu hata çözümleri rehberi sorunu çözmenizde yardımcı olacaktır. Aşağıda yer alan çözüm önerilerini tek tek deneyerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Regedit Doğrulaması Yapın

Windows kayıt dosyalarında meydana gelen bozukluklar Assetto Corsa açılmama sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bu kayıt dosyalarındaki hataları gidermenin bir çok yöntemi var. Bu işlemi gerçekleştirmenizde CCleaner programı işinizi kolaylaştıracaktır. CCleaner sayesinde Windows kayıt dosyalarınızı kolayca düzeltebilirsiniz. Fakat düzeltme işlemini yapmadan öncesinde mutlaka bir yedek almayı unutmayın.

Windows Güncellemelerinizi Yapın

Oyunların açılmamasına neden olan şeylerden bir tanesi de işletim sisteminin güncel olmamasıdır. Eğer mevcut işletim sisteminizin eski bir sürümünü kullanıyorsanız mutlaka güncellemelisiniz. Güncel işletim sistemlerinde bir çok hata giderilmiş olacağı için yalnızca oyunlarda değil diğer programları da sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Arama yerine ” Windows Güncelleme ” yazın ve çıkan ilk sonuca tıklayın. Karşınıza gelen pencereden güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Oyuncuların karşılaştığı çoğu hatanın asıl nedeni eksik dosyalardır. Oyunlara eklediğiniz ekstra modların uyumsuzluğu veya güncellemelerin eksik indirilmesi sonucu oyun dosyaları bozulabilir. Böyle bir durumda Steam kütüphanenizde Assetto Corsa’ya sağ tıklayın ve özellikleri açın. Açılan pencereden yerel dosyalara tıklayın ve dosya bütünlüğünü doğrula butonuna basın. Bu işlemin süresi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Oyunu En Baştan Kurmayı Deneyin

Oyun dosyalarını doğruladınız ve halen daha oyunu düzgün bir şekilde başlatamıyorsanız oyunu tamamen kaldırıp sıfırdan kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Oyunu bilgisayarınızdan tamamen silmek için geçici dosyalarını da temizlemeyi unutmayın. Sıfırdan indirirken internet bağlantınızın kesilmeyeceğinden emin olun. Böylece eksik dosya indirmeden temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Assetto Corsa açılmama sorunu çözümü için önerdiğimiz yöntemlere rağmen sorunu çözemediyseniz destek sistemine yazabilirsiniz. Umuyoruz ki ekstra uğraşmanıza gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir