Oyun Rehberleri

Nvidia Geforce Now Alınır Mı?

NVIDIA Geforce Now Alınır Mı?

İnternet bağlantısı ile bir sunucuya bağlanarak oyun oynadığımız platform Geforce Now, Türkiye’de hizmete açıldı. İlk olarak 2013 yılında beta olarak gördüğümüz proje tamamlandı ve geçtiğimiz yıllarda Avrupa ve Amerika kıtasında yer alan ülkelerde hizmete sunuldu. Yakın bir zamanda ise Türkiye’de Turkcell, Nvidia ile iş ortaklığı yaparak GamePlus markası altında bu hizmeti kullanıma açtı. Peki ya Geforce Now nedir ve Nvidia Geforce Now alınır mı?

Nvidia Geforce Now Nedir?

Özellikle ülkemizde birçok gencin yüksek sistem isteyen oyunlara erişemediğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca oyun fiyatları da bir hayli yükselmiş durumda. Bu durumda alınabilecek ve Netflix gibi aylık kullanım ücreti ödenecek bir platformu hepimiz dört gözle bekliyorduk. Geforce Now, bizlere sahip olduğumuz telefondan veya eski bilgisayarımızdan en yeni oyunları en yüksek kalitede oynama fırsatı sunuyor. Bu sisteme aylık belli bir ücret vererek kayıt oluyor ve platformun desteklediği oyunlara erişim sağlayabiliyoruz. Mobil cihazlardan da oynanabilmesi ile hem seyahat ederken hem de yatakta uzanırken oyun oynama fırsatına erişmiş bulunuyoruz.

Geforce Now’un bizden istediği ise iyi bir internet bağlantısı ve minimum düzeyde bir bilgisayar. İnternet bağlantısı için Türkiye’de ortalama bir hız hizmeti sunan Kablonet ve Türknet bu gereksinimleri karşılıyor. Türk Telekom tarafında ise birçok kullanıcı hala 8 Mbps internet bağlantısı kullandığı için bu sistemde yeterli verimi alamıyor. Geforce Now’un resmi olarak sunduğu ve istediği internet bağlantıları ise şu şekilde yer alıyor;

  • 720p ve 60 FPS için 15 Mbps,
  • 1080 ve 60 FPS için 25 Mpbs.

Nvidia Geforce Now Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemi
  • İşlemci: Çift çekirdekli 2.0 GHz veya üstü x86 – x64 işlemci
  • Depolama Alanı: 4 GB kullanılabilir boş alan
  • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce 600, Intel HD Graphics 2000, AMD Readon HD 3000 veya daha iyi bir ekran kartı

Ayrıca Geforce Now: NVIDIA SHIELD, PlayStation DualShock, PlayStation DualSense ve Xbox oyun kolunu da sistem desteklemekte.

Nvidia Geforce Now Alınır Mı?

Gameplus’ın bizlere sunduğu üç farklı üye modeli bulunuyor. Bunlardan ilki ve temeli sistemi denemeniz için olan Basit üyelik türü. Tamamen sistemi denemeniz için yapılmış bu üyelikte, standart erişime yani sınırlı kapasite denen sisteme dahil oluyorsunuz. Nedir bu sınırlı kapasite? Sınırlı kapasite, binlerce kullanıcının sıra beklediği bir sistem. Platformda ücretsiz vakit geçirmek isteyenleri belli bir sıraya yerleştiriyor ve beklemeye başlıyorsunuz. Ayrıca bu üyelik türünde, sisteme eriştikten sonra sadece 1 saatiniz bulunuyor. Süre tamamlandığında sırada bekleyen bir kişiyi yerinize alıyor.

İkinci üyelik türü olan Premium, sistemi daha iyi denemek isteyenler için güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikli erişime sahip oluyor ve sıra beklemiyoruz. Ayrıca dilediğimiz vakitte sisteme girebiliyor ve çıkabiliyoruz. Saat sınırlaması da bulunmuyor. RTX özelliğini destekleyen oyunlarda da bu özelliği etkinleştirerek daha gerçekçi grafiklerde oyunlarımızı oynayabiliyoruz. Şuan için bu üyelik türü, aylık 74.90 ₺’ye satılıyor.

Son ve en iyi olan üyelik türü Avantajlı paketinde ise Premium paketteki aynı özellikler yer alıyor ancak abonelik süresi 3 aya çıkıyor. Bu paket ise 179.70 ₺ olarak satılıyor.

Nvidia Geforce Now alınır mı? sorusunun yanıtına gelecek olursak; Eğer yeterli bir internet bağlantısına ve minimum düzeyde sistem gereksinimlerine sahipseniz, ilk olarak Premium paketi almanızı ve sistemi test etmenizi tavsiye ediyoruz. Kendim de bu paketi almış biri olarak, gayet akıcı bir şekilde sistemin hatasız olduğunu söylemeliyim. Memnun kalmanız halinde, “Avantajlı” paket maddi açıdan daha uygun olarak yer alıyor. Kısacası, eğer iyi bir sisteme sahip değilseniz ufak bir miktar ödeyerek her oyuna erişebilirsiniz. Sistemin desteklediği oyunları, GamePlus’ın sitesinden görebilirsiniz. Ayrıca oyun haberleri içeriklerinden daha hızlı haberdar olmak için bültenimize ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Diablo 4 Sorcerer Rehberi
Oyun Rehberleri

Diablo 4 Sorcerer Rehberi

Sorcerer, Diablo IV oyunundaki en etkili güçlü sınıflardan birisidir. Oynanış açısından zorlukları olsa da yetenek setiyle bir alan içerisindeki canavarlara yüksek hasarlar verebiliyor. Rogue ve Barbarian sınıfı gibi tekli yaratıklara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir