Oyun Haberleri

Dying Light 2 Speedrun Rekorları Kırılıyor!

Dying Light 2 Speedrun Rekorları Kırılıyor

Oyuncuların favori oyunlarına ne kadar emek harcayabilecekleri oldukça şaşırtıcı. Dying Light 2 çıkışından henüz çok kısa bir süre geçti ve oyundaki hatalar halen düzeltilme aşamasında. Ancak bazı oyuncular şimdiden Dying Light 2 Speedrun denemeleri yapmaya başladı. Oyunu bir hayli kısa bir sürede tamamlamayı başaran oyuncular bulunmakta. Detaylar sizlerle.

Dying Light 2 Speedrun Rekorları Kırılıyor

Oyun çıkışından henüz sadece birkaç gün geçmesine rağmen oyuncular çoktan speedrun rekorları belirlemeye başladı. Henüz yeni yüklenen bir Youtube videosunda, OniZombie isimli bir kullanıcı oyunu sadece 3 saat 40 dakikada bitirmeyi başardı. Bir başka kullanıcı olan Dot Dot, oyunu yaptığı yayın sırasında 5 saat gibi kısa bir sürede bitirdi. Oyun henüz 4 Şubat tarihinde çıkmasına rağmen oyuncuların speedrun rekorları belirlemek için verdiği çaba gerçekten inanılmaz. Şimdilik OniZombie isimli kullanıcının rekoru elinde tuttuğunu söyleyebiliriz.

Yazıyı okuyan kullanıcılar diğer oyunların birkaç dakikalık kısa speedrun rekorları ile karşılaştırıldığında bunun çokta etkileyici olmadığını düşünebilirler. Ancak Techland’ in oyunun hikâye modunun 500 saat gibi bir sürede tamamlanacağını açıkladığını düşünürsek, 3 saat 40 dakikalık bitirme süresi oldukça etkileyici oluyor.

Benzer bir konuda kendini denemek isteyen oyuncular, speedrun yapabilecekleri birçok oyunla karşılaşacaklar. Başlarda daha küçük oyunlarla başlamak cezbedici gelse de, en sonun binlerce saatlik emek ve oyuncu bilgisi isteyen oyunlara denk gelecekler.

Dying Light 2 için oldukça karışık görüşler bulunuyor. Bazıları oyunun 2015’ te çıkan ilk oyuna göre parkur mekaniklerini oldukça geliştirdiğini düşünüyor. Öyle tabi, ancak oyun oldukça fazla hataya sahip. Yapımcı firmanın kendisi bile oyunun çıkışında oyuncuları ilk gün yamasından sonra oynamaya teşvik etti. Ne olursa olsun bu durum speedrun topluluğunu oyundan uzaklaştıramamış gibi duruyor. Hatta birçok oyunda da olduğu gibi bu hataları daha kısa Dying Light 2 Speedrun rekorları elde etmek için kendi yararına kullanacak oyuncular da çıkacaktır. Böylece oldukça ilginç speedrun denemeleri ile karşılaşabiliriz. Sizlerle günlük olarak güncel oyun haberlerini paylaşıyoruz. Takipte kalmak için sitemizde yer alan haberler kategorisini her gün ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir