CSGO VAC Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözüm

CSGO VAC Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözüm Yolları

Günümüzde halen daha önemli bir oyuncu kitlesi olan CS:GO, son güncellemelerden sonra oyuncuları çok farklı hatalar ile karşılaştırıyor. Bu hatalardan birisi olan CSGO VAC oturumunuzu doğrulayamadı çözüm yolları oyuncular tarafından çok fazla araştırılmaya başlandı.

CSGO VAC Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözüm Yolları

VAC oturumunuzu doğrulayamadı hatası ile karşılaşan oyuncuların büyük bir çoğunluğu neden böyle bir şey ile karşılaştıklarını bilmiyorlar. Karşısına bu hata çıkan oyunculardan bazılarının bilgisayarlarında direkt olarak CS:GO ile ilgili olmasa bile 3. parti yazılımlar yüklü. Bu yazılımlara örnek olarak; CCleaner, Cheat Engine, Blitz veya otomatik sürücü güncellemesi yapan programlar verilebilir. Bu tarz programlar bilgisayarınızın dosyalarına erişerek orada bazı işlemleri arka planda çalıştırabiliyor. Peki ya bu sorun nasıl çözülür?

 • CS:GO Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın
  • Herhangi bir nedenden ötürü oyun dosya bütünlüğünde meydana gelmiş bir hasar oyunun düzgün çalışmasına engel olabilir. Steam oyun kütüphanenizden CS:GO’ya sağ tıklayıp özellikleri açın. Yerel dosyalar bölümüne girin ve “Dosya bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın. Bu işlemin tamamlanması bilgisayar hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Daha sonrasında eğer eksik bir dosya varsa otomatik olarak indirecek ve oyuna sorunsuz olarak giriş yapabileceksiniz.
 • Üçüncü Parti Yazılımları Bilgisayarınızdan Kaldırın
  • X oyunu için kullanılan 3. parti yazılımı bir şekilde Y oyunu dosyalarında soruna neden olabilir. Bu yüzden CS:GO dosya doğrulamasını yaptıktan sonra bu yazılımları bilgisayardan kaldırın. Kaldırma işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Steam’e giriş yapın.
 • Steam’i Kaldırıp Tekrardan Kurun
  • Yukarıdaki yöntemleri denediniz ve bir sonuç alamadıysanız Steam programını baştan yüklemek en iyi çözüm olabilir. Programı bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra en baştan temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Lakin indirme hızınız yüksek değil ise oyunlarınızı yedeklemeyi unutmayın.
 • Modeminizi Resetleyin
  • Her şeyi yapmanıza rağmen halen daha aynı hatası alıyorsanız sorun internet bağlantınızda olabilir. Modeminizi uzun zamandır kapatmadıysanız modeminize reset atmak iyi bir çözüm olabilir. Modemi kapatıp açarak veya fişini çıkartıp 10 saniye sonra tekrardan açarak yenileyebilirsiniz. Bu sayede ip adresiniz değişecek ve internet bağlantınız daha istikrarlı olacaktır. (Sabit ip kullananlar için bir değişiklik olmayacaktır.)

Yukarıda belirttiğimiz CSGO VAC oturumunuzu doğrulayamadı çözüm yolları ile bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içerikleri gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca yeni içeriklerden en hızlı şekilde haberdar olmak için ücretsiz bültenimize üye olabilirsiniz.