Oyun Rehberleri

En İyi Factorio Modları

En İyi Factorio Modları

Wube Software tarafından geliştirilen Factorio, 2020 yılında oyun dünyasına giriş yaptı. Girdiğiniz haritadaki kaynakları toplayarak kendinize en verimli üretim tesisini kurup gelişmeye çalışıyorsunuz. Bu içeriğimizde yer vereceğimiz en iyi Factorio modları sayesinde oyunu çok daha fazla eğlenceli hale getirebilirsiniz.

En İyi Factorio Modları

Factorio modları 2023 yılında da aktif olarak kullanılıyor. Oyundaki otomasyon sistemini kolaylaştıracak, canavarlarla savaşırken sizi güçlendiren ve oyunu biraz daha kolay hale getiren modları sizler için listeledik. İşte en iyi Factorio modları;

Squeak Through

Oyuna ekleyeceğiniz nesnelerin sayısı arttıkça hareket alanınız limitlenmeye başlıyor. Bu mod paketi sayesinde üssünüzü çevreleyen duvarlardan ve diğer yapıların üstünden geçebilirsiniz. Modu yükledikten sonra solar paneller, borular, buhar makineleri, maden matkapları ve kutular size engel olamayacak.

Resource Spawner Overhaul

Kurduğunuz base alanından uzakları keşfetmeyi seviyorsanız bu mod paketi tam size göre. Oyundaki spawn sistemini baştan aşağı değiştirirek kaynak çeşitliliğini arttırıyor ve daha iyi droplar elde etmenizi sağlıyor.

Combat Mechanics Overhaul

Factorio’nun odak noktası savaşlar değil. Eğer oyuna biraz daha fazla savaş mekaniğini ve aksiyon katmak istiyorsanız combat mechanics overhaul modunu kurabilirsiniz. Ancak bu mod paketiyle birlikte artan savaş zorluğu sizin gelişmenizi zorlaştıracaktır.

Even Distribution

Otomasyon cihazları için gereken malzemeleri eşit şekilde dağıtmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Even distribution mod paketini kurarak birden fazla binayı seçerek eşya dağılımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bottleneck

Factorio oynayanların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi makinelerde bir tıkanıklık meydana gelmesidir. Özellikle makinelerin sayısı arttıkça hangi makinede sorun olduğunu anlamak neredeyse anlamsız hale geliyor. Bottleneck modunu kurduğunuzda her bir makinenin üstünde ışık göreceksiniz. O ışık sayesinde sorunlu olan makineyi öğrenebilirsiniz.

Jetpack

Modlu Factorio oynayacaksanız Jetpack mod paketini kurmanızı tavsiye ediyoruz. Yüksek hızlı jetpack sayesinde haritanın her yerine uçarak gidebilir ve keşif yapabilirsiniz. Bu mod paketiyle birlikte gelen dört seviye jetpack bulunuyor. Jetpack seviyesini yükselttiğinizde ekstra hız kazanırsınız.

Sizler için hazırladığımız en iyi Factorio modları listesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Favoriniz olan modları yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Dilerseniz oyun rehberleri kategorisinden diğer oyunlar için hazırladığımız bilgilendirici içeriklere ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir