Oyun Rehberleri

FiveM FPS Arttırma Rehberi ile Yüksek FPS Değerlerinde Rol Yapma Deneyimi!

FiveM FPS Arttırma Rehberi

Gerçek hayattaymış gibi rol yapmayı seven oyuncular, FiveM platformundaki GTA 5 sunucularında eğlenceli vakit geçiriyor. FiveM sunucu sahipleri de oyunculara stabil bir oyun deneyimi sunmak için sürekli iyileştirmeler yapıyor. Ancak FiveM çok ağır bir platform olduğu için rp sunucularının çoğunda FPS sorunu yaşanıyor. FiveM FPS arttırma rehberimizde yer verdiğimiz öneriler, bu sunuculardaki FPS değerinizi önemli ölçüde arttıracaktır.

FiveM FPS Arttırma Yöntemleri

  • Cache Sıfırlama
  • Grafik Ayarlarını Değiştirme

FiveM indirip ve herhangi bir rp sunucusuna girdiğiniz zaman sürekli kasma veya takılma sorunu yaşıyorsanız anlatacağımız yöntemleri uygulayarak en iyi FPS değerini alabilirsiniz.

Aşağıdaki FiveM FPS arttırma yöntemlerini uyguladıktan sonra bilgisayarınızdaki donanımların güncelliğine göre FPS artışı elde edebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız FiveM sistem gereksinimleri içerisinde yer alan donanımlara kıyasla çok geri kalıyorsa oyunu akıcı olarak oynayamayabilirsiniz.

FiveM Cache Sıfırlama

Çok fazla FiveM sunucusuna gir çık yapıyorsanız Fivem düşük fps sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni ise her sunucudaki scriptleri ve modları tek tek indirip kuruyor olmanızdır. Peki ya FiveM Cache nasıl sıfırlanır?

  • ilk olarak FiveM’e sağ tıklayıp dosya konumunu gösteri seçin.
  • Ardınan FiveM Application Data içerisinde girin.
  • Bu klasör içerisindeki cache, server-cache ve server-cache-priv isimli dosyaları silin.

İşlem tamamlandıktan sonra oynadığınız sunucuya girerken her şeyi baştan kuracaksınız. Cache sildikten sonra sunucuya ilk girişiniz uzun sürse de daha sonrasında akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Grafik Ayarlarını Değiştirme

FiveM RP sunucularını akıcı bir şekilde oynamanın en iyi yöntemi grafik ayarlarını kısmaktır. Grafik ayarlarını düşürürken oyundan da keyif alabileceğiniz düzeye indirmeniz yeterli olacaktır.

Sunucuya girdikten sonra oyun ayarlarını açıp Graphics sekmesine tıklayın. Shadow, Water, Particles ve Grass Quality ayarlarını normal olarak değiştirin. Eğer bilgisayarınızdaki ekran kartı yeterli VRAM’e sahip değilse Texture ve Shader Quality ayarlarını da normal olarak değiştirebilirsiniz.

fivem fps arttirma oyun ici ayarlar

Bu ayarları yaptıktan sonra Population Density, Population Variety ve Distance Scaling ayarlarının yanındaki barları tamamen sola çekin. Böylece çevrede çok daha az sayıda NPC ve araba spawn olacaktır. Bu da sizin daha fazla FPS kazanmanızı sağlayacaktır.

Sonuç

Sizlerle paylaşabileceğimiz FiveM FPS arttırma yöntemleri bunlardı. İki yöntemi de uyguladıktan sonra önemli ölçüde FPS elde edeceksiniz. İnternette yer alan FPS arttırma dosyaları içindeki ayarların bilgisayarınızı bozabileceğini hatırlatmak isteriz. Herhangi bir dosya indirmeden FPS arttırmak istiyorsanız yazımızdaki önerileri uygulamanız yeterli olacaktır.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 Personel Arkaplan Paketi
Oyun Rehberleri

FM 2023 Personel Arkaplan Paketi

Football Manager'in orijinal arkaplanından sıkıldıysanız özenle seçilmiş arkaplanlardan oluşan mod paketlerini deneyebilirsiniz. FM 2023 personel arkaplan paketi ile dünya futbolunun en tanındık isimlerini oyunun arkaplanı olarak ayarlayabilirsiniz. FM 2023 Personel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir