Oyun Rehberleri

Minecraft Ender Gözü Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım!

Minecraft Ender Gözü Yapımı

Minecraft oyununa yeni başlayan oyuncular için hazırladığımız rehberlere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu rehberimizde Minecraft ender gözü nasıl yapılır ve ne işe yarar sorularını cevaplandıracağız. Eğer sizlerde oyuna yeni başladıysanız ve bu eşyanın nasıl yapılacağını bilmiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.

Minecraft Ender Gözü Nasıl Yapılır?

Minecraft oyunu her ne kadar hayatta kalma türünde sınırsızca oynayabileceğiniz bir oyun olsa da dilerseniz oyunu bitirebiliyorsunuz. Oyun sonu haritasına gidip Ender Dragon’ı öldürerek oyunu bitirebilirsiniz. Ancak ejderhanın bulunduğu The End dünyasına gidebilmek için ender gözüne ihtiyacınız var. Ender gözünü yapabilmek için de ender incisi bulmanız gerekiyor.

Normal dünyada Enderman’leri öldürerek ender incisi elde edebilirsiniz. Ender inicisini elde etmek çok kolay olmayacak çünkü öldürdüğünüz her Enderman’den çıkmamaktadır. Daha fazla Enderman öldürmek için oyunda gece vakti dışarıya çıkabilirsiniz. Böylece çok fazla sayıda Enderman ile karşılaşabilirsiniz. Ancak gözlerine bakmamaya dikkat edin.

minecraft ender gozu nasil yapilir

Enderman öldürüp ender incisi topladıktan sonra ikinci bir malzeme olan alev tozuna da ihtiyacınız olacaktır. Alev tozlarını bulmak için Nether haritasına geçip Blaze yaratıklarını öldürmeniz gerekiyor.

Blaze’lerden elde ettiğiniz blaze rod’larını envanterinizdeki üretim penceresinde alev tozuna çevirebilirsiniz. Ardından 1x ender incisi ve 1x alev tozunu üretim penceresinde yan yana koyarak ender gözü elde edebilirsiniz.

Minecraft Ender Gözü Ne İşe Yarar?

Minecraft haritası çok büyük olduğu için The End haritasına gitmek için açmanız gereken portalın bulunduğu zindanı keşfetmek çok zordur. Ancak ender gözü sayesinde oyunun sonuna gidebileceğiniz yeri keşfedebilirsiniz. Ender gözünden 20-30 tane ürettikten sonra hızlı kullanım menüse sürükleyin ve bırakın. Yukarıya doğru aim alın ve ender gözünü seçip sağ tıklayın.

minecraft ender gozu ne ise yarar

Ender gözünün gittiği yöne doğru ilerleyerek The End portalının bulunduğu zindana gidebilirsiniz. Ender gözü ne zaman yere inerse oradan aşağıya doğru kazmaya başlayın. Ancak tek kareden dümdüz aşağı kazarsanız lava düşme olasılığınızın çok yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

The End portalını bulduktan sonra aktifleştirmek için elinizde 12 adet ender gözü olması gerekiyor. Bu gözleri boş yerlere dizerek portalı aktifleştirebilirsiniz.

Sonuç

Minecraft ender gözü nasıl yapılır ve ne işe yarar sorularını sizler için yanıtladık. Verdiğimiz cevapların işinize yarayacağını düşünüyoruz. Ender gözü elde ettikten sonra Ender portalı yapımı hakkında bilgi edinmek için oyuncukonseyi.com/minecraft-end-portali-nasil-yapilir/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir