Oyun Rehberleri

Minecraft End Portalı Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım!

Minecraft End Portalı Yapımı

Minecraft, günümüzde en popüler oyunlardan bir tanesi olarak liderliğini hala sürdürmektedir. Minecraft, bitmek bilmeyen bir oyun gibi gözükse de oyunu bitirmenin bir yolu mevcuttur. Ancak merak etmeyin, oyunu bitirdikten aynı haritanızda ve aynı eşyalarınızla hala oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Minecraft’ı bitirmek için End’de bulunan ejderhayı öldürmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız Minecraft End Portalı yapımı rehberimiz ile kolayca End’e ulaşabilir ve ejderhayı öldürmeyi deneyebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Minecraft End Portalı Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta 3 tane harita bulunmaktadır. Bunlardan ilki yer aldığımız dünyadır. İkincisi, oyunun cehennemi olan Nether’dır. Nether’a gitmek için bir portal yapmanız gerekmektedir. Üçüncü ve son dünya ise oyunun bitiş noktası olan End’dir.

End, ejderhanın ve Endermanlerin yaşadığı dünya olarak yer almaktadır. End’de gitmek ve ejderhayı öldürmek, oyunu bitirdiğiniz anlamına gelir. Yukarıda belirttiğim gibi oyunun bir sonu bulunmamaktadır ancak şuan için en büyük boss bu ejderhadır. İlerleyen güncellemelerde Warden gibi diğer bossların da geleceği bilinmektedir.

Minecraft End Portalı yapmak için yaratıcı modu deneyebilirsiniz. Eğer hayatta kalma modunda oynuyorsanız, bunu yapmak için farklı bir yol izlemeniz gerekecektir. End Portalı, Nether Portalı kadar kolay yapılmamaktadır. Ayrıca End’de ejderha dışında büyük kaleler bulabilir ve büyük ganimetler de kazanabilirsiniz.

End Portalı yapmak için ilk olarak Nether Portalı yapmanız gerekmektedir. Nether’a gittikten sonra Blaze’leri bulmalısınız. Blaze’ler kalelerde yer almaktadır. Kalelere girerken dikkat etmeniz ve iyi bir zırha sahip olmanız gerekmektedir.

Kalkan yapmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca yay ile uzaktan atışlar yaparak güvenli bir şekilde de Blaze’leri öldürebilirsiniz. İkinci kısım ise size birçok Enderman gerekmektedir. Bunun için mağaralara inebilir ya da gece karanlığında Enderman avına çıkabilirsiniz.

minecraft end portal yapimi

Portalı bulmak için Ender Gözü oluşturmanız gerekmektedir. Ender portalını bulmanızda yardımcı olan bu gözü oluşturmak için Alev Tozu ve Ender İncisine ihtiyacınız vardır. Dönüşümü yaptıktan sonra Ender Gözünü haritada fırlatmanız gerekmektedir.

Bu portalı bulmak için tek yoldur. Aşağı inene kadar gözü fırlatmanız gerekmektedir. Daha sonra bir tapınak ile karşılaşacaksınız. Bu tapınakta portalı bulmalısınız. Portalı bulduktan sonra eksik olan gözleri tamamladığınızda portal açılacaktır. Tebrikler, End’e giriş yapabilirsiniz.

Sonuç

Sizler için hazırladığımız Minecraft End Portalı nasıl yapılır rehberinde anlattıklarımızı dikkate alarak, ejderhayı öldürebilir ve oyunu tamamlayabilirsiniz. Daha fazla Minecraft ve oyun rehberleri için sitemizde yer alan bültene kayıt olabilir ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir