Discord Yazı Kodları

Discord Yazı Kodları

Katıldığınız sunucularda kullanabileceğiniz birbirinden farklı Discord yazı tipleri bulunuyor. Farklı yazı tiplerini kullanarak yazdığınız metinler Discord sunucularında çok daha belirgin gözükecektir. Böylece yazdıklarınız çok daha dikkat çekici olacaktır. Yazı tipi değiştirmek için kullanabileceğiniz Discord yazı kodları sayesinde sizler de dikkat çekici yazılar hazırlayabilirsiniz.

Discord Yazı Kodları Neledir?

Discord sunucularında farklı yazı tiplerini kullanabileceğiniz birçok alan bulunuyor. Özellikle yazılı genel sohbet kanalı, duyuru kanalı ve arkadaşlarınızla birlikte oluşturduğunuz özel yazı kanalları içerisinde yazı tipini kendinize göre değiştirebilirsiniz.

discord kalin yazi kodu

Dilerseniz değiştireceğiniz yazı tiplerine farklı boyutlar da verebilirsiniz. Bunu yapabilmek için kullanıcı ayarları menüsünü açın. Görünüm seçeneğine tıklayın. Görünüm seçenekleri içerisinden Discord sunucularında yazdığınız yazı tipleri boyutu, kelime aralıkları ve yakınlık derecesi için değişiklik yapabilirsiniz. Aşağıdaki listede yer alan Discord yazı tipi kodları bütün sunucuların yazı kanallarında kullanılabilmektedir.

  • Altı çizgili yazı kodu: Yazdığınız cümlenin veya kelimelerin hem başına hemde sonuna iki tane alt çizgi ve iki yıldız ekleyerek altı çizgili yazı yazabilirisiniz.
  • Üstü çizgili yazı kodu: Cümlelerin hem sonuna hemde başına ~ koyarak bütün cümlenin üstünü çizgili hale getirebilirsiniz.
  • Kalın italik yazı kodu: Kelime veya cümlelerin başına üç tane * koyarak kalın italik yazı yazabilirsiniz.
  • İtalik yazı kodu: İtalik yapmak istediğiniz kelimelerin başına bir tane * koyarak yazı tipini değiştirebilirsiniz.
  • Kalın yazı kodu: Discord yazı kodları içerisinde en çok kullanılan kalın tipli yazılar için kelimelerin başına iki tane * koyabilirsiniz.
  • Altı çizgili kalın italik yazı kodu: Yazdığınız cümlenin hem başına hemde sonuna iki tane alt çizgi ve üç * ekleyerek yazı tipini değiştirebilirsiniz.
  • Spoiler metin içeriği: Yazdığınız metinlerin spoiler içerdiğini belirtmek istiyorsanız cümlelerin başına ve sonuna | | koyabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bütün Discord yazı kodları bunlardı. Sizler de yazı tipini değiştirmek için yukarıdaki kodlardan yararlanabilirsiniz. Sizin bildiğiniz farklı yazı tipleri varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Teknoloji kategorisinden diğer uygulamalar için hazırladığımız bilgilendirici içeriklere ve hata çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Discord Spotify Bağlantısı
Teknoloji

Discord Spotify Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Oyuncular tarafından çok sık kullanılan Discord uygulamasında arkadaşlarınızla konuşurken dinlediğiniz müziği görmeleri için DC ile Spotify bağlantısı yapabilirsiniz. Böylece hoşunuza giden müzikleri merak eden arkadaşlarınız hangi şarkıları dinlediğinizi görebilecektir. Arkada

Kaydır Gelsin!

Discord mikrofon sorunu ve çözümü

Discord Mikrofon Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Discord günümüz teknolojisine ayak uydurmaya çalışan uygulamaların başında gelse bile ara sıra sorunlarla karşılaşmamız normal bir durum. Özellikle Discord mikrofon sorunu birçok insanın başını ağrıtan bir sebep diyebiliriz. Discord Mikrofon
Lords Mobile Promosyon Kodu

Lords Mobile Promosyon Kodu Nisan 2024

Internet Gaming Gate (IGG) tarafından geliştirilen strateji rol yapma oyunu Lords Mobile, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda oynanabiliyor. Bu içeriğimizde yer vereceğimiz Nisan 2024 Lords Mobile promosyon
terraria-queen-bee-boss-rehberi

Terraria Queen Bee Boss Rehberi

Queen Bee, Terraria içerisinde ormanda yer alan oyunun zor modu öncesinde isteğe bağlı kesebileceğiniz bir bossdur. Eğer Witch Doctor isimli NPC’ yi dünyanızda ortaya çıkarmak istiyorsanız bu bossu yenmeniz gerekiyor.
Elden Ring Çıkış Tarihi Duyuruldu

Elden Ring Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Bandai Namco tarafından yayıncılığı üstlenilen Elden Ring çıkış tarihi oyunculara duyuruldu. From Software'in geliştirdiği Elden Ring tanıtımdan sonra izleyiciler ve oyunculardan neredeyse tam not aldı diyebiliriz. Oyun çoklu platform desteği
WoW Dragonflight En İyi Tank Hangisi?

WoW Dragonflight En İyi Tank Hangisi?

World of Warcraft günümüzde sevilerek oynanan old school diyebileğimiz MMORPG'dir. Halen daha çok fazla oyuncuya sahip olmasının arkasındaa kaliteli ve sürekli genişleyen içerikler yer alıyor. World of Warcraft: Dragonflight genişleme
age-of-empires-4-roma-rehberi

Age Of Empires 4 Roma Rehberi

Kutsal Roma İmparatorluğu Age Of Empires 4 oyunu içerisindeki dini açıdan en güçlü olan medeniyettir. Oyuncular Köylülerin çalışma ve üretim hızlarını arttırmak için Başrahip’i ve askerlerini güçlendirmek için diğer dini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir