Twitch Canlı Yayını Geri Sarma Nedir?

Twitch Canlı Yayını Geri Sarma Nedir?

Twitch hemen hemen bütün oyuncuların ve oyun tutkunlarının takip ettiği canlı yayın yapma platformudur. Sürekli kendisini geliştiren Twitch şimdilerde 3 adet yeni özelliği aktif hale getirmek için çalışıyor. Yeni özellikler eklendiği zaman canlı yayınlar geri sarılabilecek, hatırlatma oluşturulabilecek ve fragmanlar izlenebilecek. Bu özellikler arasında en dikkat çekeni ise geri sarma butonu ile Twitch canlı yayını geri sarma özelliği oldu. Peki ya Twitch yayını geri alma butonu nedir?

Twitch Canlı Yayını Geri Sarma Nasıl Çalışır?

Twitch, ilk zamanlardan bu yana getirdikleri güncellemeler sayesinde izleyicilerin yayın izleme deneyimini artırıyor. Dünya çapında da en çok izlenen canlı yayın platformu olmasının bir nedeni de budur. Dünyanın dört bir yanından yayın yapma imkanı sunan Twitch yeni özellikleriyle herkesi çok sevindirecek. Yeni güncellemeler aktif edildiği zaman izleyiciler seyrettikleri yayında kaçırdıkları bir anı geri sarıp tekrar izleyebilecek. Üstelik bunu yaparken canlı yayından kopmayacak ve kolayca canlı yayını izlemeye kaldığı yerden devam edebilecek. Tabi ki izleyicilerin bu özellikten yararlanabilmesi için yayıncıların canlı yayını geri sarma özelliğini aktif etmeleri de gerekiyor.

Twitch canlı yayını geri sarma özelliği uzun zamandır beklenen bir özellikti ve nihayet testleri yapılmaya başlandı. Bu testler önümüzdeki ayın sonuna kadar devam edecek ve sonrasında Twitch yayını geri alma butonu kaldırılacak. Herhangi bir problem olmadığı durumda ise izleyicilerin kullanımına sunulacaktır. Bunun yanı sıra hatırlatma ve fragmanlar da izleyicileri bekliyor olacaktır. Umarız bu yenilikler en kısa sürede aktif hale getirilir. Daha fazla oyun haberleri içerikleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca ücretsiz bültene kayıt olarak içeriklerimiz paylaşıldığı zaman bildirim alabilirsiniz.