Gran Turismo 7 Türkiye Fiyatı Duyuruldu!

Gran Turismo 7 Türkiye Fiyatı Duyuruldu!

Polyphony Digital‘in geliştirdiği gerçekçi sürüş dinamikleri sunan yarış oyunu Gran Turismo 7 oyunu için bazı bilgiler paylaşılmaya başlandı. Bu bilgiler arasında Gran Turismo 7 Türkiye fiyatı ve oyunun hangi platformda yer alacağı bulunuyor. Sizlere üzücü bir haberimiz var. Ne yazık ki oyunun PC versiyonu bulunmuyor.

Gran Turismo 7 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Uzunca bir zamandır geliştirilen ve halen daha geliştirilmeye devam edilen oyunun ülkemizde ne kadara satılacağı açıklandı. Duyurulan fiyatlar yarış simülasyon oyunları tutkunlarının ceplerini yakacak. Fakat bu durumun firmaların Gran Turismo 7 oyunu için belirlediği fiyat politikasında ülkemize özel fiyatlandırma yapmamalarından kaynaklanıyor. İşte oyunun paketlerinin fiyatları;

  • Gran Turismo 7 Standart Edition 599,00 ₺ ( PS4 )
  • Gran Turismo 7 Standart Edition 699,00 ₺ ( PS4 ve PS5 )
  • Gran Turismo 7 Dijital Deluxe Edition 869,00 ₺

PlayStation platformuna özel olarak geliştirilen oyunun 600 ₺ gibi bir fiyata sahip olması çok üzücü. Lakin oyunla ilgili yayınlanan videodaki grafikler, dinamikler ve oyun içeriği oldukça etkileyici gözüküyor. Gran Turismo oyun serilerini en başından beri oynayanlar oyundaki sürüş dinamiklerinin ne kadar gerçeğe yakın olduklarını bilirler. Zaten oyunda sokaklarda yarışmak yerine pistler kullanılıyor. Çeşitli sınıflardan araçların bulunduğu oyunda gerçeğine çok yakın grafikler, pist ve çevre tasarımları dikkatleri çekiyor.

Oyundan en iyi performansı ve kaliteyi almak için en son çıkan PlayStation 5 oyun konsoluna sahip olmanız gerekiyor. Hali hazırda PS 4 konsoluna sahip oyuncularda oyunu satın alıp oynayabilecek. Hatta oyunu PS 4 için satın almış olsalar bile sonradan en güncel oyun konsolu PlayStation 5‘e geçen oyuncular oyunlarını PS 5 versiyonuna yükseltebilecek.

Gran Turismo 7 Türkiye fiyatı ile tepki çekebilir. Bir yarış oyunu için bu kadar para verilir mi? soruları oyuncuların akıllarında şimdiden yer edinecektir. Durumun böyle olmasında oyun geliştiricileri ve yayıncı firmaların doğrudan etkisi bulunmuyor. Sizler bu oyun için uygulanan fiyatlandırma politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Ayrıca oyun haberleri içerikleri paylaştığımız zaman haberdar olmak için bültenimize ücretsiz kayıt olabilirsiniz.