Yeni Riot Games İstemcisi Geliyor!

Yeni Riot Games İstemcisi Geliyor!

Riot Games tarafından geliştirilen oyunlar her kesimden oyuncunun rahatça oynayabileceği türden. Düzenli olarak yapılan güncellemeler ve değişiklikler ile oyuncu kitlesini ziyadesiyle memnun edebiliyor. Geçtiğimiz günlerde liste dışı olarak yayınlanan video oyuncuların yüzünü güldürecek değişikleri gösteriyor. Merak edenler için cevaplayalım bu videoda yeni Riot Games istemcisi yer alıyor.

Yeni Riot Games İstemcisi Yakında Bizlerle!

Riot Games kendisini yenilemeye devam ediyor. Geliştirdiği oyunlar sayesinde kendisine has bir eko sistem oluşturdu. Bu eko sistemin içerisindeki oyunların her birisi kendine has istemciye sahip. Oyuncuların bir kısmı bu durumdan şikayetçiydi. Çünkü oynamak istedikleri oyunun geliştiricisi aynı fakat hepsi için ayrı ayrı istemci yüklemek can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca birden fazla istemci bilgisayarda gereksiz yer kaplaması problem oluşturabiliyordu.

Yeni gelecek istemci ile birlikte Riot Games eko sistemi içerisinde yer alan oyunların hepsi bir araya toplanıyor. Bu sayede yalnızca tek bir istemci üzerinden bütün oyunlar erişilebilir olacak. Bu da oyuncuların işlerini oldukça kolaylaştıracak. Ayrıca oyuncular yeni istemci sayesinde tüm Riot Games oyunlarıyla ilgili güncellemelere, haberlere, etkinlikler hakkında bilgilere ve daha fazlasına ulaşabilecek. Yine hareketli arka planlar ve müzikler yenilenen istemci de yerini alacak.

Yeni Riot Games İstemcisi Ne Zaman Çıkacak?

Riot Games açıklamasında da belirttiği gibi 20 Eylül 2021 tarihinden itibaren belirli bölgeler bu istemciye geçiş yapacak. Bu bölgelerde işler istenildiği gibi giderse ve herhangi bir problemle karşılaşılmazsa 4 Ekim tarihinde dünya genelinde kullanıma sunulacak. Tabi ki bu istemcinin çıkış yapacağı tarih değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni ise Riot Games’in oyunculara her zaman en iyi deneyimi sunmak istemesidir.

Yeni Riot Games istemcisi hakkında bilgiler şimdilik bunlar. İstemci bizim ülkemiz için de yayımlandığı zaman hepimiz değişiklikleri deneyimleyeceğiz. Yeni istemci ile ilgili bir problem olduğu zaman Riot Games destek ekibiyle iletişime geçerek bu sürecin daha hızlı atlatılmasını sağlayabilirsiniz. Değişiklikler hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Sizce tamamıyla yenilenen launcher oyuncuların işlerini kolaylaştıracak mı? Oyun haberleri içeriklerimizden herkesten önce haberdar olmak için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.