LOL Düşük Öncelikli Sıra Nasıl Geçer?

LOL Düşük Öncelikli Sıra Nasıl Geçer?

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends dünya çapında rekabetçi oyunculardan oluşuyor. Bunun yanısıra rekabetçi oyunlara girip belli bir süre AFK kaldıktan sonra kasıtlı olarak oyunu terk edenler de mevcut. Riot Games, LOL düşük öncelikli sıra cezası ile bu durumu kontrol altında tutmayı başarıyor. Bu ceza sistemi sayesinde trolleyen oyuncular bir diğer maça girmeden önce ceza alıyorlar. Peki ya League of Legends düşük öncelikli sıra nedir? ve bu ceza hesaptan nasıl geçer?

LOL Düşük Öncelikli Sıra Nedir?

LeaverBuster adı verilen ceza sistemi ile oyuncuların düşük öncelikli sıraya düşmesi gündeme geldi. LeaverBuster, henüz daha oyun tamamlanmadan oyunu terk etmesini veya oyun içerisinde AFK kalmasını engellemek üzerine tasarlandı. Bu tarz davranışları sergileyen oyuncular düşük öncelikli sıra ile cezalandırılır.

Düşük öncelikli sıra cezası alan bir oyuncu diğer oyuna girmek için 5 dakika beklemek zorundadır. Aynı bekleme süresi 5 boyunca ceza alan hesaba uygulanır. Oyuncular aynı davranışları tekrar ederse bu süre katlanarak devam etmektedir. Ayrıca dereceli oyunlar için verilen cezalar normal oyunlara göre oldukça fazladır. Özel olarak kurulan oyunlardan çıkmanın ise herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır.

LOL Düşük Öncelikli Sıra Nasıl Geçer?

İlk olarak bu cezaya devam etmemek için bir daha aynı davranışları sergilememek gerektiğini hatırlatmak lazım. Daha sonrasında sıraya girerek aratılan (özel maçlar sayılmıyor) 5 maçı en başından en sonuna kadar AFK kalmadan tamamlamak gerekiyor. 5 maçı bu şartlar altında tamamlayan oyuncuların ceza alan hesaplarındaki düşük öncelikli sıra cezası otomatik olarak geçecektir.

Oyuncular tarafından sıkça sorulan LOL düşük öncelikli sıra nedir? ve nasıl geçer? sorularına verebileceğimiz yanıtlar şimdilik bunlar. Bu tür bir ceza almamak için lütfen zamanınızı iyi ayarlayın. Eğer bir işiniz varsa işe gitmeden önce rekabetçi oyunlara girip karakterinizi AFK bırakmayın. İşlerinizi hallettikten sonra kendinizi rahatlatmak için oyun oynamak her zaman daha iyidir. Sizce LeaverBuster sistemi tam olarak çalışıyor mu? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Bunun gibi oyun rehberleri paylaştığımızda herkesten önce haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.