Valorant VAN9002 Hatası ve Çözüm Yolları

Valorant VAN9002 Hatası ve Çözüm Yolları

Valorant’a gelen son güncellemelerin ardından oyuncular çok çeşitli hatalar almaya başladı. Son zamanlarda Valorant VAN9002 hatası alan oyuncuların sayısı artmaya başladı. Bu hatanın şimdiye kadar oyuncuların hiç karşılaşmadığı türden olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat oyuncuların karşılaştığı Valorant VAN9002 hatasının çözümü oldukça kolay.

Valorant VAN9002 Hatası Nasıl Çözülür?

Özellikle yeni güncellemelerin ardından oyuncuların bir çoğu VAN9002 gibi bir çok hata ile karşılaşmaya başladılar. Bu tarz hataların ortaya çıkmasının genel sebebi kullanılan işletim sistemi ayarlarının düzgün yapılmamasından kaynaklanabilir. Endişelenmenize hiç gerek yok bir kaç basit ayarı değiştirdikten sonra problem ortadan kalkacaktır. Fakat bu hatanın çözümü için değiştirilen ayarların bazı oyuncuların bilgisayarını yavaşlattığı yönünde duyumlar mevcut. Bu durumun bilgisayarın donanımları ile doğrudan ilgili olabilir. Hatayı kaldırmak için yapmanız gerekenler;

  • İlk olarak arama bölümüne “Exploit Protection” yazın ve çıkan ilk sonuca tıklayın.
  • Açılan sayfada sistem ayarları bölümünden “Denetim akış koruması (CFG)” ayarını varsayılan açık olarak değiştirin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Oyunu yönetici olarak çalıştırıp oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Valorant VAN9002 hatası çözümü için yapabilecekleriniz bunlardır. Bu adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra sorun çözülecektir. Lakin bunları yaptığınız halde aynı sorun devam ediyorsa Riot Games destek birimi üzerinden yardım isteyebilirsiniz. Sizlerde aynı hata ile karşılaşıp bu yöntemler sonucunda bilgisayarın yavaşlaması gibi bir durum yaşadıysanız yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun rehberleri içerikleri için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.