Oyun Haberleri

New World Anlık Oyuncu Sayısı Dudak Uçuklattı!

New World Anlık Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

New World anlık oyuncu sayısı ilk günlerden yarım milyonu geçti. Amazon Game Studios bu zamana kadar çıkarttığı oyunlarla pek bir başarı yakalayamamıştı. Lakin bu oyun şirketin dönüm noktası olabilir. Herkes tarafından merak edilen New World için muhteşem bir çıkış yaptığını söyleyebiliriz.

New World Anlık Oyuncu Sayısı

New World çok iyi bir oyuncu sayısıyla çıkış yaptı. MMORPG oyun türlerini çok fazla oynayan oyuncular bu oyuna karşı çok ön yargılı yaklaşıyordu. Bunun sebebi ise oyunda grafiğin ve çevre tasarımlarının oldukça kaliteli olmasına rağmen içerik bakımından zayıf olmasıydı. Bunun yanı sıra oyunu denemek ve en azından ikinci bir şans vermek isteyenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı.

Twitch yayıncılarının da yayınlarında New World oyununa yer vermeleri ve bu hype durumundan faydalanmak istemeleri oyunun bu kadar çok oyuncuya erişmesine destek oldu diyebiliriz. New World Steam oyuncu istatistikleri bizlere anlık 700 bin bağımsız oyuncunun New World oynadığını gösterdi. İlerleyen dönemlerde durum nasıl olur bilinmez lakin şuanda yarım milyondan fazla oyuncu karakterlerini geliştiriyorlar. Geliştirici firma bu kadar çok oyuncunun oyunlarına gösterdikleri ilginin farkına varıp onların istediklerine hızlı ve kararlı cevaplar verirse çok daha uzun süre bu kadar oyuncunun bir arada olduğunu görebiliriz.

Oyuncuların ve yayıncıların fikirlerini göz ardı ettikleri senaryoda ise 1-2 hafta sonunda çoğunluk oyunu bırakacak ve farklı arayışlara girecektir. Amazon Game Studios önceki oyunlarındaki başarısızlıklarından ders aldıklarını ümit ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda da New World anlık oyuncu sayısı bu denli yüksek olursa bir şeylerin yolunda olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Sizlerin New World oyununun hızlı çıkışı hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz. Sizce New World eriştiği oyuncu sayısı ne kadar daha bu seviye kalacak? Cevaplarınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri içeriklerinden bildirim almak için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir