Oyun Rehberleri

Minecraft Kitap Yapımı Rehberi: Kitaba Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Minecraft Kitap Yapımı Tarifi

Sizler için hazırladığımız Minecraft üretim rehberleri ile oyunda merak edilen eşyaları nasıl craft edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu içeriğimizde Minecraft kitap yapımı için gerekenleri, kitap ile neler yapabileceğinizi ve kitabın nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız. Hadi rehberimize geçelim.

Minecraft Kitap Yapımı İçin Gerekenler Nelerdir?

Oyunu sizler için daha eğlenceli ve kolay hale getirecek araçları yapmak için kitap kullanabilirsiniz. Kitaplar sayesinde elinizdeki silahların, araçların veya giydiğiniz zırhları çok daha iyi duruma getirebilirsiniz. Kitap yapmak için üç adet kağıt ve bir adet deri toplamalısınız.

Kağıt elde etmek istiyorsanız şeker kamışı toplamanız gerekiyor. Kurulduğunuz bölgenin çevresinde kumsal varsa sahil boyunca gezinerek şeker kamışı elde edebilirsiniz. Çöl ve batak biyomlarına giderseniz oldukça fazla sayıda şeker kamışı bulabilirsiniz.

Kitap yapımı için gerekli olan bir diğer malzeme ise deridir. Deriyi şu anda yalnızca at ve ineklerden çıkarabiliyorsunuz. Çevrede bulunan inekleri kesmek yerine, daha fazla deri toplamak için çiftlik yapabilirsiniz. İnekleri çiftliğinize getirip çiftleştirerek yeni inekler doğurtabilirsiniz. Yeni doğan inekler büyüdüğü zaman onları kesip derilerini alabilirsiniz.

Minecraft Kağıt Yapımı

Minecraft kağıt yapımı tarifi, kitap yapımı için işinize yarayacaktır. Sahil kenarında bulduğunuz şeker kamışlarının bir kısmını kullanarak kağıt yapabilirsiniz. Elinizde kalan diğer şeker kamışlarını da evinizde yetiştirebilirsiniz.

Şeker kamışı bulmak için sürekli olarak evinizden uzak diyarlara gitmek yerine evin yanına yapacanız geniş bir kum bahçesi sayesinde daha fazla şeker kamışı elde edebilirsiniz. Ayrıca kızıltaş sistemi kurarak şeker kamışlarının otomatik olarak toplanmasını ve evinizdeki sandığın içine getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Konumuza geri dönecek olursak, kağıt yapmak için üç adet şeker kamışına ihtiyacınız olacaktır. Topladığınız şeker kamışlarını çalışma masasının herhangi bir 3 satırına yan yana dizerek kağıt üretebilirsiniz. Ürettiğiniz kağıtları Minecraft kitap yapımı veya farklı eşyaların yapımı için kullanabilirsiniz.

Minecraft Kitap Yapımı Tarifi

Gereken malzemeleri topladıktan sonra dilerseniz crafting table üzerinden dilerseniz de kendi üstünüzden kağıt yapabilirsiniz. Kitap yapmak için ilk olarak iki adet kağıdı yan yana koyun ve üçüncü kağıdı da ilk koyduğunuz kağıdın bir altına yerleştirin. Ardından bir adet deriyi son koyduğunuz kağıdın yanına koyun. Böylece sadece dört kutu içerisinde kitap yapabilirsiniz.

minecraft kitap yapimi icin gerekenler

Minecraft kitap yapımı ile ürettiğiniz kitapları büyü masası üzerinden silahlara basabileceğiniz büyülü kitaplar elde edebilirsiniz. Böylece ekipmanlarınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Minecraft Kitap ve Tüy Yapımı (Yazı Yazılabilen Kitap)

Minecraft’ta iki farklı kitap bulunuyor. Bunlardan bir tanesi normal kitap bir diğeri de yazı yazılabilen kitap olarak oyunculara sunuluyor. Normal bir kitap ürettikten sonra o kitaba yazı yazmak için kitap ve tüy üretmek gerekiyor.

Kitap ve tüy yapımı için öncelikle tüye ihtiyacınız olacaktır. Çevrenizdeki tavukları keserek tüy elde edebilirsiniz. Ancak fazla sayıda tavuk bulmak zor olacağı için ilk başta onları çiftleştirmenizi öneriyoruz.

Tüy elde ettikten sonra bir de mürekkep kesesi toplamalısınız. Mürekkep kesesi bulmak için denizdeki mürekkep balıklarını kesebilirsiniz. Kılıca ekleyeceğiniz büyüler sayesinde daha fazla sayıda mürekkep kesesi elde edebilirsiniz.

minecraft kitap ve tuy yapimi

Gerekli malzemeleri topladıktan sonra kitap, mürekkep kesesi ve tüy eşyalarını çalışma masasında yan yana dizerek kitap ve tüy üretebilirsiniz.

Minecraft Kitaba Yazı Yazma

Minecraft kitap yapımı işlemini tamamlayan oyuncuların aklına “Minecraft kitaba nasıl yazı yazılır?” sorusu geliyor. Bunu yapabilmek için öncelikle kitap ve tüy yapımı işlemini tamamlamanız gerekiyor. Kitaba yazı yazmak için ürettiğiniz kitap ve tüy eşyasını elinize alıp sağ tıklayın. Ardından kitaba tıklayarak istediğinizi yazabilirsiniz.

minecraft kitaba yazi yazmak

Yazınızı tamamladıktan sonra kitapta herhangi bir değişiklik yapılmasını engellemek için sol aşağıda bulunan “İmzala” butonuna tıklayın. Eğer sadece yazdığınız yazıları kaydetmek ve ileride yenilerini eklemek istiyorsanız sağ aşağıdaki “Tamamla” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Sonuç

Minecraft kitap yapımı için anlatacaklarımız bunlardı. Umuyoruz ki rehberimizi faydalı bulmuşsunuzdur. Dilerseniz Minecraft görünmezlik iksiri yapımı konumuza bakarak kitapla yapacağınız eşyaları daha efektif olarak kullanabileceğiniz iksiri nasıl yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir