Beşiktaş Esports Koçu Takımdan Ayrıldı!

Beşiktaş Esports Koçu Takımdan Ayrıldı

Ülkemizde E-spor, adını League Of Legends ile duyurdu diyebiliriz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük takımlar bu değişime ve yeni çağa ayak uydurarak E-spor kulüplerini kurdular. Uzun zamandır bu sektörde yer alan büyük takımların E-spor kulüpleri bir çok başarıya imza attı. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde bazı takımlar çok iyi performans sergilemişti. Ancak Beşiktaş Esports için durum biraz farklıydı ve Beşiktaş Esports Koçu “Craft1xtakımdan ayrıldı.

Beşiktaş Esports Koçu Takımdan Ayrıldığını Duyurdu!

Beşiktaş Esports’un gidişatı sezon ortalarında oldukça iyiydi. Takım kadrosuyla finallerde oynamaları bile garanti gibiydi. Durum bu halde iken bir anda çöküşe geçen takım playoff’larda yer almayı başaramadı. Takımın geçtiğimiz dönemlerdeki performansına göre düşüşler olmasından dolayı her şey kötüye gitmiş olabilir. Genel olarak gözlem yapıldığında takımın bel kemiğinin Juuzou olduğu aşikar. Ayrıca rakipler Beşiktaş Esports oyuncusu Robin’e yönelik yasaklamalar yaptığında takımı önemli ölçüde geriye düşürebiliyorlardı.

Aksilikler üst üste geldiğinde ne yazık ki ortaya mağlubiyet çıkıyor. Bütün bu olanların üstüne Beşiktaş Esports Koçu “Craft1x”, karşılıklı olarak takımla yollarını ayırdığını duyurdu. Beşiktaş Esports League of Legends koçu Ali “Craft1x” Aklan konuyla ilgili açıklaması:

Beşiktaş ile maalesef kötü bir sezonu geride bıraktık. Sezon bitimiyle beraber yönetimle konuştuk ve karşılıklı olarak yolları ayırmaya karar verdik. Bütün split boyu yönetim ve özellikle menajerimiz Mahmut Emin Öncel çok fazla destek oldu, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Başarısızlıkla onların bir payının olmadığını düşünüyorum. Keşke daha fazlasını yapabilseydik fakat yeteneğimiz ve isteğimiz mevsim finallerine kalmaya yetmedi. Oyuncu arkadaşlarıma ve Beşiktaş camiasına diğer split başarılar diliyorum.

Ali “Craft1x” Aklan

Bu açıklamanın ardından Beşiktaş Esports koçu takımdan ayrıldı. Ayrılık haberlerinin taraftarlar için üzücü bir durum olduğunun farkındayız. Ali “Craft1x” Aklan’a yeni kariyerinde bolca başarı ve şans diliyoruz umarız her şey gönlünce olur.