Super Seducer 3: The Final Seduction Steam’de Yasaklandı!

Super Seducer 3: The Final Seduction

Kız tavlama sanatı ve ilişkiler üzerine ün salan oyunun son serisi Super Seducer 3: The Final Seduction Steam tarafından iptal edildi. Çıktığı ilk günden itibaren oyun piyasasında ses getiren, özellikle yayıncıların ciddi prim elde ettiği oyunun iptal gerekçesi olarak cinsellik gösterildi.

Super Seducer 3: The Final Seduction isimli oyunun tanıtım sayfası daha öncesinde Steam üzerinde aktif bir şekilde yer alıyordu. Hatta istek listesine ekleyen 70.000 civarı oyuncuda mevcuttu. Oyunu geliştiren Richard La Ruina ise Steam’in almış olduğu bu karara tepkili. Sosyal medya hesaplarından sert eleştirilerde bulunmuştur. Sonrasında oldukça mantıklı sorular ile Valve’yi hedef aldı.

Super Seducer 3 Neden İptal Edildi?

Oyunun satışını reddeden Steam ile konuşmalarını ve olayı Twitter’a aktaran Richard La Ruina kullanıcılardan da destek istedi. Fakat Valve aldığı kararda oldukça net bir duruş sergiliyor. Bildiğiniz üzere Super Seducer gerçek insanların kayıtları ile oynanabilen bir seçim oyunu. Valve ise gerçek insanların cinsel görüntülerinin kesinlikle içeriğinde barınmasını kabul etmiyor.

Yapımcı Richard La Ruina eğer Valve isterse oyunu sansürlü bir şekilde de yayınlamayı teklif etmiş. İstek sonrasındaysa talep Valve tarafından ret yemiştir. Super Seducer, cinsellik konusunda ilk defa ret yemiyor. Hatırlayanlarınız vardır belki. Serinin ilk oyunu Super Seducer 1, Sony tarafından reddedilmiştir.

Oyunun hangi platformlardan satışa sunulacağı ise şuan belirsiz. Yapım aşamasında olan Super Seducer 3, Epic Games üzerinden satışa sunulursa şaşırmayalım. Epic Games oyunun dağıtıcılığını üstlenmezse, son çare olarak bireysel satış politikasıyla satılacaktır diye tahmin etmekteyiz.

Yapımcının Twitter Adresi: https://twitter.com/richardgambler

Super Seducer 3 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun 2021 yılının yaz aylarında piyasaya çıkması beklenmekteydi. Pazarlama konusunda böyle bir darbe alan oyun için şuan belirsizlik hakim. İlk oyununda Sony tarafından darbe alan firma şimdi de Steam’den darbe aldı. Bu durumun nasıl düzeleceğini hep birlikte göreceğiz. Super Seducer 3: The Final Seduction oyununu bekleyenlerden biriyseniz bu gelişme sizi üzmesin. Çünkü yapımcı oyunun kesinlikle piyasaya çıkacağını belirtmiş durumda. Bu yüzden beklemeye değer olduğunu düşünüyoruz.