Valorant Win64 Shipping Hatası ve Çözümü

Valorant Win64 Shipping Hatası ve Çözümü

Bilgisayarlarını Windows 11 işletim sistemine güncelleyen oyuncular Valorant oynarken veya oynamaya çalışırken çok çeşitli hatalarla karşılaşabiliyor. Valorant Win64 shipping hatası da bunlardan birisi. Bu hata doğrudan kullanıcıdan kaynaklanıyor. Çözümü ise oldukça basittir.

Valorant Win64 Shipping Hatası Nasıl Çözülür?

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant her güncellemeyle birlikte çok daha stabil hale getiriliyor. Tabi ki bu güncellemelerin bazıları oyuncuların kullandıkları bilgisayarlar ile uyumlu olmayabiliyor. Bu nedenle oyuncular bazı zamanlarda oyun içi hatalar alırken bazen de daha oyuna girerken bir takım hatalarla karşılaşabiliyor. Win64 hatası da bilgisayarın oyunu düzgün çalıştıramamasından dolayı ortaya çıkıyor. Bir kaç basit ayar değişikliği ile bu sorun çözülebiliyor.

İlk çözüm yöntemi Windows Defender Firewall ayarlarından Valorant ve Riot ile ilgili kayıtları silmektir. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni giriş ekleyin ve Valorant’ın kurulu olduğu dosya içerisinden Valorant.exe’yi seçin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin.

Yukarıdaki çözüm işe yaramadıysa ekran kartı sürücüsünü komple kaldırın ve tekrardan kurun. Bunu yaparken DDU (Display Driver Uninstaller) programından yararlanabilirsiniz. Bu program sayesinde hem AMD hem de NVIDIA grafik sürücülerini tamamıyla bilgisayardan kaldırabilirsiniz. Ardından en güncel grafik kartı sürücüsünü indirip kurulumu tamamlayın.

Her şeyi denediniz ama sorun çözülmediyse problem oyun dosyalarının bütünlüğünde olabilir. Bir güncelleme esnasında eksik veya hatalı yükleme yapıldıysa Win64 Shipping.exe hata penceresi karşınıza çıkabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi çözüm oyunu bilgisayardan kaldırıp temiz bir kurulum yapmaktır. Oyunu sıfırdan indirirken internet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun.

Valorant Win64 shipping hatası için önerdiğimiz çözümler işinize yaramadıysa lütfen Riot Games destek ekibine durumu belirtin. Çok daha detaylı çözüm önerisini destek ekibinden alabilirsiniz. Hata ve çözümleri içerikleri paylaştığımız zaman bildirim almak için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.