Oyun Haberleri

The Game Awards 2022 Yılın Oyunu Açıklandı

The Game Awards 2022 Yılın Oyunu

Dün gece düzenlenen The Game Awards 2022 ile 2022 yılının en iyi oyunu ve diğer kategorilerdeki en iyiler açıklandı. Oyun dünyasının en ses getiren yapımları ödülleri almak için yarıştılar. The Game Awards 2022 yılın oyunu kategorisinde ise A Plague Tale: Requiem, Elden Ring, God of War Ragnarök, Horizon Forbidden West, Stray ve Xenoblade Chronicles 3 gibi sektörün öncü oyunları yer aldı.

The Game Awards 2022 Yılın Oyunu Ödülü Belli Oldu!

The Game Awards 2022 kazananları nihayet açıklandı. Dünya çapında çok oynanan oyunlar, yılın oyunu, en iyi oyun yönetimi, en iyi sanat yönetmeni, en iyi oyun müziği gibi birçok alanda oyuncuların oylamasına sunulmuştu. Gece düzenlenen etkinlik ile ödüller sahiplerini buldu. Kategorilerde kazanan oyunlar açıklandıkça oyuncuları büyük bir heyecan kapladı. Çünkü ödül verilecek kategorilerde birbirine çok yakın oyunlar vardı.

Sıra 2022 yılının en iyi oyunu ödülünü vermeye gelince tüm oyuncular nefesini tuttu. Çünkü listede öne çıkan iki oyun arasından en iyisi seçilecekti. Diğer kategoriler için de aynı durum geçerli olsa da The Game Awards 2022 yılın oyunu ödülü ayrı bir önem taşıyordu. Yılın oyunu kategorisinde oylamaya sunulan oyunlar arasında God of War Ragnarök ve Elden Ring kendilerini ön plana çıkartıyordu.

the game awards 2022 yilin oyunu elden ring

Sonunda 2022 yılın oyunu ödülü Elden Ring olarak açıklandı. Çoğu oyuncu God of War Ragnarök oyununun kazanacağını düşünse de bu ödüle Elden Ring layık görüldü. Aslına bakarsanız bizim düşüncemiz de bu yöndeydi. Sizce yılın oyunu hangisi olmalıydı? Cevaplarınızı yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Eğer sizde 2022 en iyi oyunu olan Elden Ring’e başlamayı düşünüyorsanız Elden Ring başlangıç rehberi içeriğimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir