Oyun Rehberleri

Elden Ring Başlangıç Rehberi

Elden Ring Başlangıç Rehberi

2022 yılında oyun dünyasına merhaba diyen bir oyundan bahsediyoruz. Oynaması oldukça zor ve kanser. Elden Ring başlangıç rehberi ise bu zorlukları birazda olsa hafifletmenize yarayacak bilgiler içeriyor. Bildiğiniz gibi Elden Ring daha çok keşif yaparak yaratıklar ile savaştığınız bir yapıya sahip. Bu yüzden belirleyici bir ilerleme haritası yok. Bu tamamen oyuncunun kontrolünde olan bir durum. Bu sebeple hazırladığımız rehber ile oyuna ilk başladığınızda nasıl hareket etmeniz gerektiğini az çok anlayacaksınız.

Elden Ring Başlangıç Rehberi | Karakter

Her açık dünya oyununda olduğu gibi Elden Ring oyununda da seçeceğiniz veya yaratacağınız karakter oyun tarzınızı baştan sona etkileyecek nitelikte. Oyuna ilk başlarken kendi tarzınıza uygun karakter ve sınıf seçimi yapmayı ihmal etmeyin. Sırf heyecan arayan bir yeni oyuncuysanız yanlış karakter seçimi sizi fazlasıyla etkileyebilir. Zaten dünyanın en zor 5 oyunu arasında gösterilen bu oyunda zorluğu daha da yukarılara çıkartmış olabilirsiniz. O yüzden, dikkat!

Bu zorlu serüvende henüz daha yer almadıysanız Elden Ring Steam Sayfası üzerinden oyunu satın alabilirsiniz.

Elden Ring Başlangıç Rehberi | Açık Dünya

Karakter seçiminizi yaptıktan sonra açık dünyada yola çıkacağınız ilk adımlarda küçük yaratıkları bol bol keserek ruh toplayın. Bir nevi farm yapın. Bu yapacağınız farmlar ile hızlı gelişerek ilk büyük boss karşısında rahat edebilirsiniz.

Muhtemelen her oyuncunun karşısına ilk çıkan boss Tree Sentinel oluyor. Eğer bu boss karşısında güçlü bir giriş yaparsanız birçok oyuncunun atlamanız gerektiğini düşündüğü bu bossu kolaylıkla alt edebilirsiniz. Church of Elleh isimli bir bölge mevcut. Bu boss sonrasında mutlaka o bölgeye uğrayın. Orada bir Santa (Noel Baba) göreceksiniz. Bu amcamızdan da crafting kit alın. Bu kit sayesinde ilerleyen süreçte elde edeceğiniz tariflerle güzel itemler craft edebilirsiniz.

Craft kit elde ettikten sonra tavsiye olarak Gatefront Ruins bölgesine gidebilirsiniz. Bu bölgede bulunduğunuz alanın haritasını satın alarak açabilirsiniz. Aynı alanda üst kısımda bulunan Torrent adındaki bineği elde edebilirsiniz. Torrent sizi biraz daha hızlandıracak ve keşif konusunda size büyük katkı sağlayacaktır.

Aynı zamanda bu bölgede alt kısımda birde silah bulunuyor. Bu silahı da aldığınız taktirde Elden Ring başlangıç rehberi amacına ulaşmış olacak. Elbette bitmedi. Dahası da var!

Elden Ring Başlangıç Rehberi | İpuçları

Yukarıda yazmış olduğumuz giriş taktikleri sonrasında şimdide birazcık ipuçları verelim. Bu ipuçları sayesinde oynanışı biraz daha kolay hale getireceksiniz.

elden ring baslangic rehberi ipuclari

Mezarlık Alanları

Elden Ring oyununun özelliklerinden bir tanesi Golden Rune toplamak üzerine. Bunları toparlayabilmek adına ise karşılaştığınız tüm mezarlıkları ziyaret etmeyi unutmayın. Bu sayede gelişiminiz hızlanacak ve daha hızlı ilerleyeceksiniz. Topladığınız bu Golden Rune’leri ister hemen harcayabilir isterseniz sonrası için saklayabilirsiniz. Bu tamamen sizin oyun stilinize kalmış.

Hızlı Flask Yükseltme

Oyunda bulunan mana ve can barlarını hepimiz biliyoruz. Bu barları hızlı bir şekilde geliştirirsek savaşlarda daha rahat hayatta kalabilir ve bu sayede ilerleyişimizi hızlandırabiliriz. Bu nedenle flask barlarını ne kadar hızlı yükseltirseniz o kadar hızlı gelişirsiniz. Peki bunları başlangıçta nasıl yükseltebilirsiniz?

Torrent isimli bineği aldığımız yerden yukarı doğru çıktığımız zaman Stormgate ile karşılaşacaksınız. O bölgenin de üstünde bulunan bir alan var. Stormhill isimli bu alana geldiğinizde parlayan bir ağaç göreceksiniz. O ağacın altında bulunan Golden Seed sizin oyundaki ilk golden seed eşyanız olacak. Lost Grace’e geldiğinizde bu Golden Seed ile ilk barınızı geliştirebilirsiniz.

+ Küçük Diğer Tavsiyeler

Biraz önce bahsettiğimiz Stormhill bölgesine gitmişken bu bölgede bulunan bir yıkık kulübe mevcut. O bölgeye giderek Stonesward Key isimli objeyi bulabilirsiniz.

Elden Ring Başlangıç Rehberi 1
Elden Ring Başlangıç Rehberi 1

Yukarıdaki haritada işaretlemiş olduğumuz bu kulübede birde Elden Ring npclerinden biri bulunuyor. Bu npc aracılığı ile Jellyfish Ashes dediğimiz ruhu alabilirsiniz. Bu ruh birçok boss savaşında kullanılıyor. Kullandığınız zaman bossların dikkati anlık olarak dağılıyor. Yani kolay bir savaş geçirmeniz için bu ruhlardan bol bol bulundurmaya özen gösterin.

Not: Elden Ring oyununda bu kısma ulaştıysanız artık gece saatlerinde oyunun başında görmüş olduğumuz klisede bir cadı ile karşılaşacaksınız. Bu cadının ismi Rena. Kendisi ruh çağırma zili ve Wondering Nooble Ashes ruhu satıyor. Bu ruhlardan da satın almanız yararınıza olacaktır.

Stormhill bölgesiyle işimiz bitti. Bu bölgenin hemen yanında bulunan dev bölgesinde karakterimizi biraz daha geliştirmemiz mümkün! Nasıl mı?

Elden Ring Başlangıç Rehberi 2
Elden Ring Başlangıç Rehberi 2

Yukarıda bulunan görselde işaretli alana gidiniz. Bu bölgede bulunan bir kase mevcut. Bu kasede bir tear eşyası bulacaksınız. Bu eşya ile karakteriniz daha da güçlü hale gelecektir. Aynı zamanda yukarıdaki görselde bulunan mezarlığa da giriş yapmayı unutmayın. Unutmayalım ki Golden Rune toplamak için mezarlıklar en iyi alanlardır!

Elden Ring başlangıç rehberi ile oyunu öğrenirken biraz daha kolaylık sağlayacak tavsiyeler ve ipuçları vermeye çalıştık. Eğer sizinde bildiğiniz ipuçları ve tavsiyeler varsa sizde yorum alanından belirtebilir ve diğer Elden Ring oyuncularına yardımda bulunabilirsiniz. Bu zor oyunda size iyi şanslar ve bol bol sabır dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)
Oyun Rehberleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)

Football Manager 2022 mekaniklerine düzgün olarak tasarlanmış taktikler bir çok oyuncu tarafından araştırılmaktadır. Bazı oyuncular agresif oyun düzenini ve mentalitesinde oynarken bazı ise daha dengeli oynayarak kariyerlerinde ilerlemeye çalışmaktadır. Oyunu
RUST NVIDIA Reflex Nedir?
Oyun Rehberleri

RUST NVIDIA Reflex Nedir?

RUST oyuncularının merakla beklediği HDRP grafik güncellemesi nihayet yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte gelen NVIDIA Reflex özelliği de oyun deneyimini önemli ölçüde geliştirecek. Peki ya RUST NVIDIA Reflex nedir? NVIDIA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir