Oyun Rehberleri

Elden Ring FPS Arttırma Rehberi: Akıcı Bir Oyun Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler!

Elden Ring FPS Arttırma Yöntemleri

Elden Ring çıktığı günden bu yana çeşitli iyileştirmeler yapılsa da bazı oyuncular performans sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor. Yeni DLC ile birlikte oyuna baştan başlamak isteyen oyuncular Elden Ring FPS arttırma yöntemleri sayesinde akıcı bir deneyim elde edebilir.

FromSoftware Inc. tarafından geliştirilen Elden Ring, 2022 yılının en iyi oyunu olarak seçildi. Oyundaki kaliteli grafikler, animasyonlar ve efektler oyuncuların hoşuna gitmişti. Şimdilerde tekrardan popülerlik kazanan Elden Ring’i yüksek FPS değerlerinde oynamak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir.

Elden Ring FPS Arttırma Yöntemleri

Elden Ring, grafikleri ve oynanışıyla oyunculara muazzam bir oyun deneyimi sunuyor. Oyuna adım attığınız ilk andan itibaren ortamın gerginliğiyle birlikte karşınıza çıkan boss size oyunun geri kalanında başınıza gelebilecekleri özetliyor.

Boss mekaniklerini öğrenene kadar hayatınızın en zorlu saatlerini geçiriyorsunuz ancak mekanikleri çözdükten sonra kolayca bir sonraki bölgeye geçebiliyorsunuz. Boss’ların yaptığı saldırıdan tam zamanında kaçabilmek için oyunu akıcı bir şekilde oynamalısınız. Aşağıdaki Elden Ring fps arttırma yöntemleri sayesinde oyunu yüksek fps değerlerinde oynayabilirsiniz.

Elden Ring Grafik Ayarları

Aldığınız fps değerini arttırmak için grafik ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Oyunlarda değiştireceğiniz grafik ayarları, fps değerlerine farklı şekilde etki etmektedir.

Elden Ring FPS Arttırma Grafik Ayarları
Elden Ring FPS Arttırma Grafik Ayarları

Elden Ring’in texture quality ayarını maksimum veya low yaptığınızda pek fazla fps değeri kazanmazsınız ancak farklı bir oyun için bu geçerli değildir.

 • Texture Quality: Maximum
 • Antialiasing Quality: Off
 • SSAO: Off veya Medium (Ekran kartınıza göre ayarlayabilirsiniz.)
 • Depth of Field: Low
 • Motion Blur: Low
 • Shadow Quality: Low
 • Lighting Quality: Low veya Medium
 • Effects Quality: Maximum
 • Volumetric Quality: Low
 • Reflection Quality: Low
 • Water Surface Quality: High
 • Shader Quality: High
 • Global Illumination Quality: Medium
 • Grass Quality: Medium

Sürücüleri Güncel Tutun

Bilgisayarınızı aldığınız günden itibaren hiç bir sürücüyü güncellemediyseniz oyunlarda fps kayıpları hatta anlık takılmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle ekran kartı sürücülerini en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

Ekran kartı güncellemesinin ardından ekran kartının kontrol panelinden Elden Ring için özel ayar yapabilirsiniz. Ekran kartının güç yönetimi modunu yüksek performans olarak ayarlarsanız tam performans alabilirsiniz.

Oyun Dosyalarını Doğrulatın

Elden Ring oynarken ani fps düşüşleri yaşıyorsanız stabil bir internet bağlantınız olduğu zaman oyun dosyalarını doğrulatmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede bozuk dosyaları düzeltebilirsiniz.

Dosya doğrulatmak için Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özellikler penceresine girin. Buradan yerel dosyalar içerisindeki dosya bütünlüğünü doğrula butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Tamamlanma süresi bilgisayarınızına ve internet hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Sonuç

Bu rehberimizde paylaştığımız Elden Ring FPS arttırma yöntemleri ile oyunu +60 FPS oynamak mümkün olacaktır. İçeriğimizdeki öneriler sayesinde bilgisayar özelliklerinize bağlı olarak farklı FPS kazanımları elde edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Oyunda nasıl bir başlangıç yapabileceğinize karar veremediyseniz oyuncukonseyi.com/elden-ring-baslangic-rehberi/ bağlantısına tıklayarak Elden Ring başlangıç rehberi içeriğimize göz atabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir