Oyun Haberleri

Forza Horizon 5 İnceleme Puanı Açıklandı

Forza Horizon 5 İnceleme Puanı Açıklandı

Genel bir oyuncu kitlesi oyunları satın almadan önce inceleme puanlarına bakarak o oyunu satın alıp almayacaklarına karar verirler. Oyunların inceleme puanları genelde oyun çıktıktan sonra açıklanır. Lakin Forza Horizon 5 inceleme puanı oyun henüz çıkmadan önce duyuruldu. Bunun nedeni ise değerlendirme yapan yurt dışı kaynaklarına erken erişim imkanı sağlanmış olmasıdır.

Forza Horizon 5 İnceleme Puanı

Bir çok oyuncu Playground Games tarafından geliştirilen Forza Horizon 5’in çıkmasını büyük bir merakla bekliyor. Son oyun grafik ve oynanış anlamında önceki oyuna kıyasla oldukça gelişmiş gözüküyor. Özellikle yeni teknolojilerin Forza Horizon 5’te kullanılmış olması oyuna çok daha gerçekçi bir hava katmış diyebiliriz. Buna ek olarak araçların sesleri üzerinde de güzel biri iyileştirme çalışması yapılmış diyebiliriz.

Metacritic internet sitesi üzerinde Forza Horizon 5 metacritic puanı yer alıyor. Metacritic, oyunların inceleme puanlarını yansıtma konusunda tarafsız davrandığı için genel olarak kabul gören bir kuruluş. Bu nedenle Forza Horizon 5 oyunu için verilmiş inceleme puanlarını sizlere aktarırken orayı baz alacağız. Aralarında IGN, GamesRadar ve Vgames gibi meşhur sitelerinde yer aldığı 77 incelemeci tarafından verilen puanlar sonucunda oyun ortalama 91 inceleme puanına ulaşmış. Forza Horizon 5 için açıklanmış olan bu puan oyunun ne kadar kaliteli olduğunu ve beğenildiğini de gösteriyor diyebiliriz.

Forza Horizon 5 inceleme puanı umarız hepinizi tatmin etmiştir. Aradaki 9 puanın nereden kırıldığını bilmiyoruz lakin ortada bir gerçek var ki oyun mükemmel bir çıkış yapacak. Sizler Forza Horizon 5 için verilen bu puanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri ve bilgilendirici içerikler paylaştığımız zaman bildirim almak istiyorsanız ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir