Oyun RehberleriTürkçe Yama

Sims 4 Türkçe Yama Paketi Nasıl Yüklenir? [+2024]

Sims 4 Türkçe Yama Paketi Nasıl Yüklenir?

The Sims 4 Türkçe yama paketi son zamanlarda Sims hayranlarının en çok aradığı fakat güncel ve doğru paketi bulamadığı dil çeviri güncellemesidir. Oyun her güncellendiğinde eski yamaların oyunu bozması sebebiyle Sims 4 kullanıcıları büyük bir sıkıntı çekerler. Bu durumda da oyun içerisinde çeviriler yerine boş seçenekler ile karşılaşırlar. Tüm ek paketler ile uyumlu olan The Sims 4 Türkçe yama paketi nasıl yüklenir?

Sims 4 Türkçe Yama Paketi Yükleme

The Sims 4 oyununu Türkçe dil çevirisiyle oynamak isteyenlere yamayı nasıl kuracağına dair tüm adımları detaylı bir şekilde anlattık. Aşağıdaki maddelerde yazılı olan adımları eksiksiz uygulayarak Sims 4 Türkçe Yama Paketi yüklemesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1.Adım: Eski Yamaları Temizleyin!

Eğer daha önce herhangi bir Sims 4 Türkçe Dil Paketi yüklemişseniz yeni yükleyeceğiniz yama düzgün çalışmayacaktır. O yüzden ilk adım olarak temiz bir kurulum için oyununuzu da temiz hale getirin! Steam veya EA uygulamasından oyunun özelliklerine girerek dosyaları onar seçeneği ile oyun dosyalarınızı doğrulatarak bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Başka platformlardan oynayanlar ise The Sims 4 oyununu bilgisayardan kaldırıp tekrar kurulumu gerçekleştirebilirler.

2.Adım: Sims 4 Türkçe Yama Kurulumu Öncesi

Oyununuzun sürümü ile alakalı en güncel ve doğru Sims 4 Türkçe Yama Paketi dosyasını kurmanız oldukça önemlidir. Bu yamayı paylaşan diğer internet siteleri hangi sürümü kullandığınıza dikkat etmeden direkt olarak paylaşımı yaparlar. Fakat bu oldukça yanlıştır. Oyun halen güncelleme almaya ve aktif bir şekilde ek paketleri gelmeye devam eden bir oyundur. Bu sebeple dikkat etmeniz gereken şeyler vardır.

 • Şuan aktif olarak paylaştığımız sürüm The Sims 4 tüm ek paketlerini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra en son desteklediği The Sims 4 güncellemesi 1.98’dir. Yama 1.98 ve öncesine ait tüm sürümlerde hatasız çalışmaktadır. Eğer daha yeni bir sürüme sahipseniz yama kurulumu sonrasında çeviri olan yerlerde boş yazılar ile karşılaşabilirsiniz.
 • “Sims 4 Türkçe Yama Dosyası” sürekli olarak bu konu üzerinden güncellenmektedir. Her güncelleme aldığında yukarıdaki maddede bulunan oyun sürümü hakkında bilgi verilecektir. O yüzden bu konuyu sürekli takip etmeyi unutmayın.
 • Bu çeviri %100 Türkçe dil desteklidir. Oyunda çevrilmeyen herhangi bir yer yoktur. Kurulum sonrasında The Sims 4 oyununu %100 Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

3.Adım: Sims 4 Türkçe Yama Paketi Kurulumu

The Sims 4 Türkçe Yama Paketi Nasıl Yüklenir? sorusunun cevabına geldik. Adım 1 ve 2’yi tamamen anladıysanız artık yamamızı kurabiliriz. Sims 4 Türkçe yama paketi kurulumu için yapmanız gereken ilk şey ilk olarak yama paketinin dosyasını indirmektir.

İndirme Linki: https://s6.dosya.tc/server19/1nwu7b/Sims-4-TR-Yama.rar.html

Yukarıdaki indirme linkine tıklayarak Türkçe yamayı indirin.

 • Oyuna giriş yapıyoruz.
 • Sırasıyla Options – Game Options – Other kısmına giriyoruz ve orada yer alan “Enable Custom Content and Mods” isimli seçeneğin tikini işaretliyoruz. Daha sonrasında kaydederek oyundan çıkış yapıyoruz.
 • İndirmiş olduğunuz dosya bir sıkıştırılmış dosyadır. Bu yüzden dosyayı açarak içerisinde bulunan “Sims4Tryama1.98.package” isimli dosyayı masaüstümüze sürüklüyoruz.
 • Daha sonrasında “Belgelerim\Electronic Arts\The Sims 4\Mods” isimli klasöre giriş yapıyoruz. Eğer böyle bir klasör yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz.
 • Masaüstüne attığımız “Sims4Tryama1.98.package” isimli dosyayı 2.adımda açtığımız Mods isimli klasörün içine sürüklüyoruz.
 • Tekrar oyuna girdiğinizde The Sims 4 Türkçe olarak başlayacaktır.

Sims 4 Türkçe Yama Paketi S.S.S.

The Sims 4 Türkçe yama paketi hakkında sizlerden sıkça duyduğumuz soruları yanıtladık.

S: Kurulumu yaptıktan sonra ayarlardan dil değiştirmem gerekiyor mu?

C: Hayır, bu dil dosyası paketi oyuna eklenti olarak eklendiği için dil dosyasını değiştirmenize gerek kalmaz. Oyun Türkçe dil dosyasını otomatik olarak tanımlayacaktır.

S: Konsollarda The Sims 4 Türkçe dil dosyası kurulumu yapılabilir mi?

C: Evet, yapılabilir. Fakat bu ileri düzey bilgi gerektiren bir durumdur. Bu yüzden bu tarz işlemlere girişmenizi önermeyiz. Konsolunuzun yazılım olarak yapısında bozulmalar meydana gelebilir.

S: Türkçe dil dosyası yüklersem Steam veya EA hesabım riske girer mi?

C: Bu sayfadan indirmiş olduğunuz Türkçe dil dosyası tamamen eklenti olarak gelmektedir. The Sims 4 yapısı gereği bu tarz eklentileri destekler. Bu yüzden hesaplarınız herhangi bir riske girmez.

Kurulum rehberi için her şey bu kadardı. Eğer takıldığınız veya sormak istediğiniz yerler olursa konu altına yorum bırakarak “Oyuncu Konseyi Ekibi” tarafından yardım alabilirsiniz. “The Sims 4 Türkçe Yama Paketi” içeriğimizin sonuna geldik. Umuyoruz ki Sims 4 Türkçe Yama Kurulumu konusunda sizlere yardımcı olabilmişizdir. İyi oyunlar dileriz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

2 Yorum
 • azra
  azra
  13:52'de 19/07/2023

  aynen dediginiz gibi yaptım ama yama olmadı ayıklanması gerekiyor mu dosyNIN

  Reply
  • imPrecieux
   13:54'de 19/07/2023

   Evet, dosyayı sıkıştırılmış dosyanın içinden çıkartıp atmanız gerekiyor.

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir