Minecraft Bedrock Edition Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft Bedrock Edition Nedir?

Minecraft Bedrock Edition ve Java sürümleri arasındaki farklar çoğu oyuncu tarafından merak ediliyor. Oyunu ilk defa satın almayı düşünen oyuncular Bedrock ve Java sürümlerinden hangisi satın alabileceğini bilemiyor. Bu nedenle oyuncuların kafaları karışabiliyor. Bu içeriğimizde Minecraft Bedrock Edition nedir? ve nasıl oynanır? sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Minecraft Bedrock Edition Nedir?

Minecraft’ın Bedrock versiyonu oyunun normal sürümünden farklı değildir. Bu sürümün en önemli özelliklerinden biri de farklı platformlardan da oynanabilir olmasıdır. Oyunun Bedrock sürümünü satın alanlar Minecraft’ın Java hariç diğer sürümleri ile oynayabiliyor. Diğer platformlarda oynayan arkadaşlarınızla Minecraft’a girmek istiyorsanız Bedrock sürümünü satın almalısınız.

Minecraft Bedrock ve Java Sürümleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

İki sürüm oynanış ve içerik bakımından birbiri ile neredeyse aynılardır. İkisinden birini satın aldığınız zaman Minecraft macerasına adım atabilirsiniz. Her ne kadar aynı gibi olsalar da birbirlerinden farklı olduğu yanları mevcut.

Bedrock Edition Çarpraz Platform Desteği Sunar

Minecraft Bedcrock sürümü tablet, akıllı telefon, konsol ve PC üzerinden oynanabiliyor. Oyunun Java versiyonuna sahip olanlar ise diğer platformlardaki oyuncularla birlikte oynayamaz. Bunu göz önünde bulundurduğumuz zaman Bedrock Edition’ın daha işlevsel olduğunu söyleyebiliriz.

Modlama Eksikliği

Minecraft oyuncularının geneli oyunu modlarla oynamayı tercih ediyor. Java sürümünde çok geniş bir modlama kütüphanesi bulunduğu için oyuncuların çoğu bu sürümü indiriyor. Bedrock versiyonu mobil platformlardan da oynanabildiği için ne yazık ki mod desteği bulunmuyor.

Hardcore ve İzleyici Modu Desteği

Minecraft’ın Java versiyonunda oyunu çok daha keyifli hale getirebilecek Hardcore modu bulunuyor. Hardcore modu açıkken bir haritaya başladığınızda eğer bir defa ölürseniz bütün ilerlemenizi kaybediyorsunuz ve izleyici moduna geçiyorsunuz. Ancak Bedrock sürümünde bunların hiç birisi bulunmuyor.

Minecraft Bedrock Edition hakkında bildiklerimizi sizlere aktardık. Yazımı incelerken hangi sürümü tercih edebileceğinze karar verebilirsiniz. Daha fazla bilgilendirici Minecraft içerikleri için oyun rehberleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir