Oyun Rehberleri

Valorant Kaç GB? Valorant’ın Diskte Kapladığı Alan Ne Kadar?

Valorant Kaç GB Alan Kaplar?

Valorant kaç gb yer kaplar? sorusu oyunu yüklemek isteyen oyuncular tarafından çok fazla merak ediliyor. Riot Games’in geliştirdiği rekabetçi FPS oyunu Valorant hem dünyada hem de ülkemizde sevilerek oynanıyor. Oyunu ilk defa yükleyecek oyuncular Valorant’ın diskte kapladığı alan hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Valorant, yüksek grafiklere sahip olmadığı için bilgisayarda çok fazla yer kaplamamaktadır. Oyunu sorunsuz bir şekilde kurabilmek için ihtiyacınız olan depolama alanını öğrenmek için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Valorant Kaç GB Yer Kaplıyor?

Riot Games, düzenli güncellemeler getirerek Valorant oyununu geliştirmeye devam ediyor. Her yeni güncelleme ile birlikte oyuna birbirinden farklı içerikler ve önemli düzeltmeler ekleniyor. Bu nedenle Valorant kaç gb yer kaplıyor? sorusunun yanıtı sürekli olarak değişmektedir. Oyun ilk piyasaya çıktığı zaman 9 GB yer kaplarken şu anda oyunu yükleyebilmek için 37 GB boş alana ihtiyacınız vardır. Ancak depolama alanı ihtiyacı her güncellemeden sonra değişiklik gösterebilir. Valorant’ı yüklemeden önce SSD veya HDD içerisinde yeterli depolama alanı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

valorant kac gb yer kapliyor

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

İlk olarak 2020 yılında piyasaya çıkan ve sürekli güncellenen Valorant’ı akıcı FPS değerlerinde oynayabilmek için orta seviye donanımlara sahip bilgisayara sahip olmanız yeterlidir. Valorant minimum sistem gereksinimleri içerisinde yer alan parçalar günümüzde oldukça düşük kalıyor. Ancak yüksek aksiyonlu anlarda FPS sorunu yaşamamak için güncel donanımlar kullanmanız gerekiyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10/11 (64-bit)
  • RAM: 4 GB
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 veya AMD Athlon 200GE
  • Ekran Kartı: Intel HD 4000 veya AMD Radeon R5 200
  • DirectX: DirectX 11 ve üzeri

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10/11 (64-bit)
  • RAM: 4 GB
  • İşlemci: Intel i3 4150 veya AMD Ryzen 3 1200
  • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GT 730 veya AMD Radeon R7 240
  • DirectX: DirectX 11 ve üzeri

Genel bir oyuncu kitlesi tarafından merak edilen Valorant kaç gb yer kaplıyor? sorusu için en güncel cevabı sizlerle paylaştık. Oyuna eklenecek içeriklerden sonra istenen depolama alanı da değişiklik gösterebilir. Ancak Valorant’ın bilgisayarda kapladığı alan değiştiği zaman bizler de içeriğimizi güncelleyeceğiz. Oyun rehberleri kategorisinden çok daha bilgilendirici içeriklere ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler
Oyun Rehberleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler

FM 2024 wonderkid kaleciler sayesinde takımlarınızı üst liglere kolaylıkla çıkartabilir, oyuncu satışlarından yüksek gelirler elde edebilir veya şampiyonluklar kovalayabilirsiniz. Football Manager 2024'ün en potansiyelli genç kaleci adaylarını bulabileceğiniz bu içerikte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir