Discord Yazı Tipi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? 2024

Discord Yazı Tipi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Discord yazı tipi değiştirme işlemi yaparak kolayca göz önünde olmanız için farklı seçenekler bulunuyor. Birbirinden farklı bu yöntemleri kullanarak Discord yazı tipi nasıl değiştirilir? sorusunun cevabını kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Bu rehber yazımızda Discord yazı tipi değiştirme, renkli yazma ve diğer küçük ipuçları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Discord sunucularında sadece sesli olarak değil, yazılı olarak da sohbet edebilmek mümkündür. Günümüzün yaygınlaşan sosyal platformlarından bir tanesi haline gelen Discord içerisinde ticaret yapan firmalar dahi olduğunu düşünürsek artık bu platformda da öne çıkmak önemli bir hale gelmiştir.

Discord Hangi Yazı Tipini Kullanıyor?

Varsayılan yazı tipi olarak (font) Discord sunucularında karşımıza GG Sans çıkmaktadır. İlk kurulduğu zamanlarda Uni Sans fontunu kullanan Discord 2023 yılının başlarında bu fontu değiştirerek GG Sans’a geçiş yapmıştır.

Normal yazı alanlarında kullanılan GG Sans öne çıkan ve göze batan alanlarda GG Sans Heavy olarak kullanılmaktadır.

Discord Yazı Tipi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Discord tamamen kullanıcı odaklı bir platformdur. Tıpkı telefonunuzdaki bir mobil uygulama gibi özelleştirmelerin tamamını yapabilirsiniz. Discord yazı tipi değiştirme işlemi yaparak tüm sunucunuza müdahale edebilir ve uygulamanızı tamamen kişiselleştirebilirsiniz.

İlk kurulduktan sonra varsayılan olarak yazı boyutu 16px olarak gelir. Eğer Discord yazı boyutlarından memnun değilseniz bunu kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

  1. Discord ayarlar sayfasına gidin.
  2. Uygulama ayarları içerisinde bulunan görünüm sekmesine geçiş yapın.
  3. Açılan sayfadan yazı boyutunu ve ince detayını kendinize en uygun olacak şekilde ayarlayın.

Bu işlemi mobilde uygulamak için yine aynı şekilde Ayarlar-Uygulama Ayarları-Görünüm kısmından Sohbet Yazı Tipi Ölçeklendirmesi seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Discord’da farklı yazmak için aşağıdaki başlıklarda yer alan özelliklerin tamamını kullanabilirsiniz. Discord yazı tipi değiştirme işlemi için onlarca farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.

Discord Kalın Yazma Nasıl Yapılır?

Discord sunucularında sohbette yazı yazarken yazdığınız yazıyı kalınlaştırabilirsiniz. Elbette bu durum tamamen izni açık sunucular ve kanallar içindir. Discord sunucularında kalın yazı yazmak için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna iki adet yıldız (*) eklemenizdir.

Örnek Kullanım: ** Bu bir Discord kalın yazı içeren mesaj örneğidir **

Discord Eğik Yazma Nasıl Yapılır? (İtalik)

Discord sunucularında bir sohbet mesajı atarken bu mesajı iyice vurgulamak istiyorsanız hem kalın hem italik şekilde yazmak için başına ve sonuna üç yıldız eklemeniz gerekir.

Örnek Kullanım: *** Bu bir italik ve kalın mesaj örneğidir ***

Discord Altı Çizili Nasıl Yazılır?

Discord yazı tipi değiştirme işlemi nasıl yapılır? rehberimizde şimdi sırada altı çizili bir şekilde yazmak var. Vurgulamak istediğiniz kelimeleri sohbete göndermenin en etkili yollarından bir tanesi olan altı çizili yazmak için yazmak istediğiniz kelimenin başına ve sonuna ikişer adet alt çizgi eklemeniz gerekiyor. (Shift ve Tire İşareti tuşlarına basarak _ yapabilirsiniz.)

Örnek Kullanım: __Bu bir altı çizili mesaj örneğidir.__

Discord Kelimenin Üstü Çizili Yazma

Bazen bir kelimenin önemsizliğini vurgulamak veya sansürlemek için üstünü çizmemiz gerekebilir. Discord sohbet özelleştirmesinde bu konuda da yapılabilecek şeyler vardır. Eğer bir kelimenin üstünü çizmek istiyorsanız o kelimenin başına ve sonuna ~ işareti eklemeniz gerekir. Bunu yapmak için klavyenizden Alt Gr ve Ü tuşuna basınız.

Örnek Kullanım: Bu metinde ~üstüçizilikelime~ örneğine yer verilmiştir.

Discord Spoiler Uyarılı Yazma

Discord’un spoiler özelliğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Discord yazı tipi değiştirme işlemi konusunda en çok merak edilen özelliklerden bir tanesidir. Eğer bir dizi film veya benzer bir şey tartışıyorsanız ve spoiler vermek istemiyorsanız yazdığınız metnin tamamını siyah şeritle kaplayabilirsiniz. Spoiler uyarısı vermek için yapmanız gereken tek şey cümleleriniz arasına iki adet düz çizgi eklemek. (|) Düz çizgiyi klavyenizden Alt Gr ve < tuşuna basarak yapabilirsiniz.

Örnek Kullanım: || spoiler içeren metin ||

Discord Dış Alıntı

Eğer dışarıdan aldığınız bir metnin alıntı olduğunu vurgulamak veya özlü sözler gibi şeyler paylaşmak istiyorsanız dış alıntı özelliği tam size göre. Yapmanız gereken tek şey sadece cümlenizin başına “>” işareti eklemek.

Örnek Kullanım: > Bu dünya ne sana ne bana kalmaz. -ÖrnekŞahıs

Discord Kod Bloğu

Discord’da hazır kodlar paylaşmak için kod bloğu özelliğini kullanabilirsiniz. Herhangi bir kod yazdığınız zaman bir blok içerisinde yer almasını istiyorsanız yapmanız gereken şey ‘ işareti ile kodu eklemek olmalı.

Örnek Kullanım: ‘ <a href=”https://oyuncukonseyi.com”>Oyuncu Konseyi</a> ‘

“Discord Yazı Tipi Değiştirme İşlemi” rehber konusunda artık sona geldik. Discord’un bize sağlamış olduğu tüm özellikleri sonuna kadar kullanabilmek oldukça önemlidir. Kendinizi öne çıkarmak ve sunucularınızı düzene sokabilmek adına bu tür değişikler ekstra güzellik katar.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Minecraft Elitra Nasıl Bulunur?

Minecraft Elitra Nasıl Bulunur?

Minecraft, bizlere birçok farklı dünyaların kapısını açan ve uçsuz bucaksız diyarlarda gezmemizi sağlayan bir oyun olarak öne çıkıyor. Oyunda daha hızlı ilerlemek ve uçmak için de hilesiz bir yol bulunuyor.
Dark-Souls-3-Greirat-Gorevleri-Rehberi

Dark Souls 3 Greirat Görevleri Rehberi

Dark Souls 3 içerisinde birçok yararlı NPC yer almakta. NPC’ ler ile farklı görevleri ve gereksinimleri tamamlayarak oyun içerisinde daha değerli eşyalara sahip olma imkânına sahipsiniz. Greirat, Firelink Shrine’ ın
dont-starve-chester-rehberi

Don’t Starve Chester Rehberi

Don’t Starve oyununda hayatta kalma maceralarınız sırasında keşif yaparken birçok eşyayı taşımanız gerekir. Tabii çanta kullanabilirsiniz ancak çanta taktığınıza zırh giyemez ve savunmasız hale gelirsiniz. Ancak bunun bir çözümü var.
Minecraft Demirci Masası

Minecraft Demirci Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft, oyuncuların hayal dünyalarındaki birçok şeyi özgürce gerçekleştirebilecekleri hayatta kalma oyunlarından birisidir. Oyuna gelen her güncelleme, oyunculara yeni ve daha fazla içerik sunuyor. Oyundaki demirci masası da yeniliklerden bir tanesidir.
Rust Sistem Gereksinimleri

Rust Sistem Gereksinimleri

Hayatta kalma oyunları arasında kendisine önemli bir yer edinmiş olan Rust, günümüzde de çok fazla oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyuna yeni başlamayı düşünüyorsanız ve bilgisayarım Rust kaldırır mı? sorusunu soruyorsanız
Faceit Yüksek Ping Sorunu

CS:GO Faceit Yüksek Ping Sorunu Çözümü

Faceit oynamayı tercih eden oyuncuların bazıları lag sorunuyla karşılaşabiliyor. Faceit seviyeniz yükseldikçe sizi çok daha iyi oyuncularla eşleştiriyor ve karşılaşmalarınız daha çekişmeli hale geliyor. Yüksek seviyelerde oynadığınızda Faceit yüksek ping
Valorant Ejder Vandal Kaç VP?

Valorant Ejder Vandal Kaç VP?

Valorant oyuncularının büyük birçoğu Ejder Vandal ile oynamak istiyor. Lakin bu skin mağazaya her zaman gelmediği için oyuncular bu skini alamıyor. Oyuncular tarafından en çok sorulan Valorant Ejder Vandal kaç
tekerlekli sandalye

Tekerlekli sandalye seçiminde önemli noktalar

Tekerlekli sandalyeler, hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişilerin hayatında büyük bir rol oynar. Bu sandalyeler, kişinin günlük hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Tekerlekli sandalye kullanıcılarının genel olarak iki ana seçeneği vardır: akülü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir