Oyun RehberleriTeknoloji

Epic Games FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Epic Games FPS Gösterme İşlemi

Epic Games FPS gösterme nasıl yapılır? Oyuncuların büyük bir çoğunluğu oynarken kaç FPS aldıklarını merak ederler. Steam tarafında oynadığınız oyunlar için Steam’in böyle bir özelliği olsa bile Epic Games tarafında oynanan oyunlarda FPS gösterme gibi bir özellik yoktur.

Bu durumda oynadığınız oyunda kaç FPS aldığınızı görmek için ekran kartınızın uygulamalarına veya ek yazılımlara ihtiyaç duyarsınız. Bu anlatım uPlay, Battle.net ve benzer platformlar içinde geçerlidir.

Epic Games FPS Gösterme Yöntemi

Epic Games FPS gösterme işlemi yapmak ve fps miktarını açmak istiyorsanız Epic Games Launcher bu talebinizi karşılamaz. Bunun için aşağıda yazacağımız yöntemleri denemeniz gerekmektedir.

AMD Ekran Kartında FPS Gösterme

Eğer kullandığınız ekran kartı AMD tabanlı ise Epic Games FPS gösterme işlemi yapmak için küçük bir tuş kombinasyonuna ihtiyacınız vardır.

  • CTRL + Shift + O

Yukarıda belirttiğimiz tuşlara basarak oyun içerisinde AMD ekran kartına sahip oyuncular fps göstergesini açabilirler.

NVIDIA Ekran Kartında FPS Gösterme

Epic Games FPS gösterme işlemini NVIDIA tabanlı bir ekran kartı ile yapmak istiyorsanız oynadığınız oyun içerisinde Alt + R tuşlarına basabilirsiniz. Eğer bu kısa yol çalışmaz ise Alt + Z tuşlarına basarak açılan ekrandaki kısa yol ayarlarından tanımlayabilirsiniz.

MSI Afterburner ile FPS Gösterme

Ekran kartlarınızın desteklediği göstergeler sizi tatmin etmemişse MSI tarafından üretilen Afterburner yazılı ile bilgisayarınızın oyun sırasındaki tüm değerlerine ulaşabilirsiniz. Epic Games FPS göstergesini açma işleminin yanı sıra sıcaklık değerleri, anlık aktarım hızları ve diğer birçok detayı Afterburner yazılımı göstermektedir. Bu sayede oynadığınız oyun sırasında sorun yaşayıp yaşamadığınızı test edebilirsiniz.

Epic Games FPS gösterme rehberi için anlatımımızın sonuna geldik. Oyun içerisinde fps açmak istiyorsanız bu anlatımları uygulayarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer bu tarz daha çok teknoloji yazısı görmek istiyorsanız ilgili kategoriye bir göz atabilirsiniz.^

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?
Oyun Rehberleri

Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Valve tarafından geliştirilen Steam platformu üzerinden milyonlarca oyuncu yüz binlerce oyunu oynayabiliyor. Bütün oyun geliştiricileri geliştirdikleri oyunları Steam platformuna yükleyip satış yapabiliyor. Oyunların fiyatı çoğunlukla geliştiriciler tarafından belirlense de bazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir