Oyun RehberleriTeknoloji

Discord Nedir? Nasıl Kullanılır? (2024)

Discord Nedir? Nasıl Kullanılır?

Discord; son zamanların popüler haberleşme uygulamalarından bir tanesidir. Özellikle oyuncuların ilk tercihi haline gelen Discord nedir? Nasıl kullanılır? Ne zaman çıkmıştır ve hangi insanlara hitap etmektedir? gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu içerik ile sizlerde Discord hakkında tam bilgi edinebileceksiniz.

Discord Nedir?

Discord ilk olarak topluluk kurma üzerine düşünülmüş ve 13 Mayıs 2015 tarihinde piyasaya çıkartılmıştır. Özellikle oyun topluluklarının sadece ücretli uygulamalar aracılığı ile konuşabildiği o dönemde ücretsiz bir araç çıkartma fikriyle çıkartılmış olan Discord günümüzde milyara yakın kullanıcıya hitap etmektedir.

Discord uygulaması Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve neredeyse diğer tüm işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Yazılım dili olarak ise Discord uygulamasını çalıştırabilmek için Javascript, Elixir, React, Rust, Phyton ve C++ kullanılmıştır. Discord Nedir? sorusu için aydınlandığınızı düşünüyoruz..

Discord Ne İşe Yarar?

Herhangi bir konuda topluluk kurmanıza yarayan Discord uygulaması genellikle bir uygulama, oyun veya futbol toplulukları ile popüler hale gelmiştir. Kurulma amacı da bu gibi şeylere hizmet etmesidir. Tamamen ücretsiz olması ve sadece ek özelliklerin parayla satılması sebebiyle oyuncuların gönlünde taht kurmuştur. Günümüzde yükselen kur değerlerine rağmen çok uzun süre neredeyse bedava fiyatına premium hizmeti olan Nitro’yu kullanıcılarına sağlamıştır.

Discord amaç olarak belirli bir topluluğun birbirleriyle konuşmasını, yazışmasını ve iletişimde kalmasını hedefler. Fakat günümüzde artık sunucu içerisinde ekran paylaşımından oyunlara kadar birçok seçenekte yer almaktadır.

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord kullanımı oldukça kolay ve herkese hitap edebilecek sadelikte kurulmuştur. Discord kullanmak için ilk olarak https://discord.com adresine giriş yapmalı ve uygulamayı bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Daha sonrasında ister uygulama içerisinden isterseniz de uygulamayı indirdiğiniz site üzerinden üyelik açmalısınız.

Discord kullanımı birkaç farklı şekilde yapılmaktadır. Bazı insanlar sadece arkadaş olarak ekleyip onlarla yazışmak için kullanırken bazı insanlar sürekli sunuculara katılarak yeni çevreler edinmeyi amaçlar. Sizlerde bu doğrultuda hareket ederek ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Eğer çevrenizde katılabileceğiniz bir sunucu yoksa topluluk sunucuları içerisinde arama yapabilir ve oralarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Discord kullanımı konusunda alışma süreciniz en fazla birkaç saat olacaktır.

Tüm bunların yanında kendiniz topluluk veya özel sunucular oluşturabilir ve topluluk içerisinde öne çıkabilirsiniz. Discord kullanımı sırasında tüm kontrol tamamen sizde! Neyi nasıl yapacağınızı siz belirlemelisiniz!

Discord nedir? Nasıl kullanılır? konusunda sizlere bahsedeceklerimiz şimdilik bu kadar. Eğer sizlerde popüler haberleşme uygulaması olan DC’yi kullanmak istiyorsanız bu rehber yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir