Oyun Rehberleri

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Alma [Kesin Yol]

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Nasıl Alınır?

Dc sunucularında bazı kişilerde görmüş olduğunuz Discord Aktif Geliştirici Rozeti alma işlemi sadece 5 dakikadan oluşuyor. Bazı sitelerde uygun fiyatlardan satılsa bile bu rozeti almanın çok kolay bir yolu var. Bu rehberde sizlere discord sunucusunda aktif geliştirici rozeti nasıl alınır onu anlatacağız.

Discord, uygulama olarak kendisine yatırım yapan yazılımcıları sever ve onları ön plana çıkartır. “Aktif Geliştirici Rozeti” ise tam olarak bunun için çıkartılmıştır. Rozeti kullananların birçoğu ise profillerinde görünen bir süs olarak tanımlama yapmaktadırlar. Peki; profili güzelleştirdiğinden emin olduğumuz Discord Aktif Geliştirici Rozeti nasıl alınır?

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Nasıl Alınır?

Maddeler halinde aktif geliştirici rozetini alma işleminin nasıl yapıldığını anlatan rehberimizi birebir uygulayarak sizlerde 5 dakikada rozet sahibi olabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızdan Discord uygulamasına giriş yapın.
 2. Herhangi bir isimde yeni bir sunucu oluşturun.
 3. Açtığınız sunucunun ayarlarına giriş yapın.
 4. Topluluk sekmesine gelerek oradaki ayarları yapın ve topluluğu etkinleştirin.

Bu işlem ile beraber rozeti alabilmemiz için gereken topluluk sunucusunu oluşturmuş olduk. Şimdi ise diğer adımlara geçiş yapıyoruz.

 • Discord geliştirici portalına giriş yapın: https://discord.com/developers/applications
 • Köşede bulunan “Yeni Uygulama” butonuna basın ve uygulamaya rastgele bir isim vererek oluşturun.
 • Daha sonrasında yan menüde bulunan “Bot Ekle” butonuna basarak bot ekleme ekranına gelin.

Karşınıza çıkan ekranda “Priveleged Gateway Intents” ayarlarının alt kısmında bulunan aşağıda yazılı seçenekleri işaretleyin.
-Presence Intent
-Server Members Intent
-Message Content Intent

İşaretlemeleri yaptıktan sonra sayfayı kaydedin ve en üstte bulunan “Reset Token” butonuna tıklayın. Sonrasında ise kopyalama ikonuna basarak token anahtarını kopyalayın. Bu kopyaladığınız kodu bir yere kaydedin. Sonrasında ise son aşama olan Discord botu oluşturma işlemini yapacağız.

 • https://botghost.com internet sitesinden herhangi bir kod gereksinimi duymadan bot oluşturabilirsiniz.
 • Siteye girdikten sonra “Create a bot” butonu ile giriş yapın. Discord izni isteyecektir o izni verin ve bot oluşturma sayfasına gelin.
 • Bir önceki adımda oluşturduğunuz Token kodunu burada bot oluştururken ilgili alana yapıştırın ve botunuzu oluşturun.

Artık Discord Aktif Geliştirici Rozeti almanız için her şey hazır. Oluşturduğunuz botu sunucunuza çağırdıktan sonra küçük bir işlemle rozetiniz gelecektir.

 • Botunuzu oluşturduktan sonra invite butonuna tıklayın ve botu ilk adımda açtığımız topluluk sunucusuna çağırın.
 • Bota gerekli izinleri verin.
 • Chat alanına gelip /activedevbadge komutunu yazın.

Tüm işlemler bu kadardı. Belirli bir süre sonra https://discord.com/developers/active-developer bağlantısına giderek “Aktif Geliştirici” rozetinizi hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Aynı sunucuya arkadaşlarınızı davet edip bu son bağlantıya tıklayarak onlarında rozet almalarını sağlayabilir veya bu işin ticaretine girebilirsiniz.

Aktif Geliştirici Rozeti Ne İşe Yarar?

Bu rozet Discord topluluğuna katkıda bulunan yazılımcılar için çıkartılmış olup o yazılımcıları toplulukta vurgulamaya yarar. Aynı zamanda profilinizde eşsiz durur.

Aktif Geliştirici Rozeti Ne Zaman Gelir?

Yukarıda bulunan işlemleri yaptıktan kısa bir süre sonra hesabınıza tanımlanır. Eğer adımları eksik yaptıysanız ne kadar beklerseniz bekleyin tanımlama gerçekleşmez. Otomasyona sahiptir, genellikle 5-120 dakika arasında rozet ortaya çıkar.

Aktif Geliştirici Rozetini Kimler Alabilir?

Hesap tarihi veya güvenirliği fark etmeksizin yukarıdaki discord aktif geliştirici rozeti alma işlemlerini yapan herkes tarafından alınabilir.

Discord Aktif Geliştirici Rozeti alma rehberimizin sonuna geldik. Sizlerde anlattığımız işlemleri uygulayarak kısa sürede rozet sahibi olabilirsiniz. Konu ile ilgili yapamadıklarınızı yorum alanından belirtebilirsiniz. Oyuncu Konseyi’nin size sunmuş olduğu diğer ayrıcalıklar için “rehberler” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Sons Of The Forest Tabanca Lokasyonu Nerede?
Oyun Rehberleri

Sons Of The Forest Tabanca Nerede?

Birbirinden tehlikeli canavarlar ile dolu Sons Of The Forest haritasında hayatta kalmak bir noktadan sonra zorlaşabiliyor. Oyundaki etkileyici ve gergin atmosferde hayatta kalmanızı sağlayacak ekipmanları bulmanız ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Özellikle tabanca
ETS 2 Türkiye Haritası Modu
Oyun Rehberleri

ETS 2 Türkiye Haritası Modu

Ülkemizde en çok oynanan simülasyon oyunlarından bir tanesi ETS 2'dir. Oyunun ülkemizde çok sevilmesinin nedenlerinden birisi oyunun modlanabilir olmasıdır. Oyuncular tarafından yapılan modlar sayesinde birçok Euro Truck Simulator 2 içeriği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir