Oyun Rehberleri

Minecraft Kayış Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft Kayış Yapımı

Minecraft’ta oyuncular tarafından üretilebilecek çok fazla eşya bulunuyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular bazı eşyaların yapımı hakkında bilgi sahibi olmadığı için gelişmekte zorluk çekebiliyor. Bu içeriğimizde Minecraft kayış yapımı ve kayışın ne işe yaradığıyla ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta çok fazla işlevi bulunan kayışı yapabilmek için ilk olarak gerekli malzemeleri toplamanız gerekiyor. Minecraft kayış yapımı için gereken malzemeler arasında dört adet ip ve bir adet slimeball bulunuyor. İp bulmak için gece vakti ortaya çıkan örümcekleri öldürmeniz gerekiyor. Her örümcekten ip atmayabilir. Ayrıca, maden yaparken karşılaşacağınız raylı yolların kenarında bulunan kutulardan da ip elde edebilirsiniz. Slimeball elde etmek için bataklıkta bulunan slime’ları kesmeniz gerekiyor.

minecraft kayis nasil yapilir

Bütün malzemeleri hazırladıktan sonra çalışma masasını açın. Envanterinizde bulunan ipleri sırasıyla; en üst sola, onun altına ve en üst ortaya yerleştirin. Ortaya slimeball koyun ve en sağ alt köşeye bir tane daha ip koyun. Çalışma masasının sağındaki halatı envanterinize sürükleyin.

Minecraft Kayış Ne İşe Yarar?

minecraft kayis ne ise yarar

Oluşturduğunuz Minecraft dünyasında kayış kullanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle ahır yapmak istiyorsanız kayış kullanarak koyun, inek, domuz vb. gibi hayvanları kolayca ahırın içerisine taşıyabilirsiniz. Böylece zamandan kazanmış olursunuz. Dilerseniz hayvana bağladığınız kayışı çite yerleştirerek onları sürekli aynı yerde bekletebilirsiniz. Beslemeyi unutmayın!

Minecraft Kayış Nasıl Kullanılır?

minecraft kayis nasil kullanilir

Kayış ürettikten sonra onu kullanmak çok basit. İlk olarak ürettiğiniz kayışları hızlı kullanım alanına sürükleyin ve elinize alın. Ardından kayış ile bağlamak istediğiniz hayvanın yanına gidin ve sağ tıklayın. Böylece onu kendinize doğru çekebilirsiniz. Ancak kayışı bağladıktan sonra çok hızlı hareket etmemenizi tavsiye ediyoruz. Kayış koparsa tekrardan aynı işlemi yapmak zorunda kalırsınız.

Minecraft kayış yapımı ve kayışın kullanımı hakkında bilgiler verdik. Bizim gözden kaçırdığımız bir yer varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla Minecraft rehberleri ve diğer oyunlar için hazırladığımız bilgilendirici içeriklere oyun rehberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir