Halo Infinite Highpower Harita Rehberi

halo-infinite-highpower-harita-rehberi

Halo Infinite sahip olduğu hikâye moduyla oyuncuların beğenisini toplamış durumda. Boss savaşları, açık dünya gibi öğeler oyuncuların beğenisini kazandı. Oyuncuların hikâye modunu bitirdikten sonraki durakları ise oyunun çok oyunculu kısmı oluyor. Birçok eğlenceli modun arasında oyunculara en büyük heyecanları yaşatan çok oyunculu mod ise 12’ye 12 karşılaşmalı Big Team Battle modu oluyor. Bu modda oynanabilir olarak 3 adet harita bulunmakta. Bunlar; Deadlock, Fragmentation ve Highpower. Her haritada oyuncuların yararlanabileceği belli avantajlar ve dezavantajlar bulunmakta. Derlediğimiz Halo Infinite Highpower harita rehberi sizlere bu haritada oyun kazanmak için gereken bilgileri öğretecek.

Halo Infinite Highpower Harita Rehberi

Highpower haritasında iki adet ana doğuş merkezi ve asıl savaşların gerçekleştiği orta bölüm yer almakta. Haritanın orta kısmından göz açıp kapayıncaya kadar karşı takıma baskınlar gerçekleşebilir. Bu sebeple asıl aksiyon bu bölgede gerçekleşiyor. Tüm oyun modlarında oldukça basit bir harita gibi gözükse de iyi pozisyon almak, güçlü silahların, araçların yerini bilmek size zaferi getirebilir. Rehber içerisinde bahsedeceğimiz tavsiyelerden faydalanmak için öyle çok iyi bir aim sahibi olmanıza gerek yok. Tabii ki ne kadar iyi aim’ iniz olursa bu tarz oyunlarda o kadar başarılı olursunuz.

İlk doğuşunuz oyun modu fark etmeksizin takımınızın ana doğuş merkezine yakın bir bölgede olacaktır. Ancak buradan sonraki yeniden doğuşlarda nerede doğacağınız oyunun o anki safhasında rakiplerin nerede kümelendiğine göre değişiklik gösterecektir. Halo Infinite oyununda mümkün olduğunda rakibinizin o anki görüş alanı içerisinde yeniden doğmazsınız. Bu sebeple ana üssünüz istila altındayken birkaç metre geride doğarsanız şaşırmayın.

Her iki üssün de küçük bir iniş pisti var. Buralarda Wasp ve BMGK Jet Uçakları belirli aralıklarla bulunabiliyor. Hangi modu oynadığınız fark etmeksizin bunları gördükçe kokpite atlamanız iyi olacaktır.

Belki de Highpower haritası hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, haritanın her iki tarafında da yer alan geçitlerdir. Bu geçitlerdeki oyunlardan ve küçük yollardan geçerek karşı tarafa sızabilirsiniz. Tabii diğer rakipler de aynı planı düşünebilir. Yine de eğer buranın kontrol edilmediğini düşünüyorsanız gizlice karşı tarafa geçerek rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz.

Şimdi kısa kısa her oyun modun için size zaferi getirebilecek taktiklerden bahseledim.

  • Slayer: Bu modda iki tip oyuncu türü yer almaktadır. Direkt olarak ortadaki aksiyon bölgesine koşarak savaşanlar ve bahsettiğimiz gizli yollardan geçerek rakibi şaşırtmaya çalışan sinsi oyuncular. Eğer ilk oyun tarzı sizin tercihiniz ise Warthog isimli araca atlayarak direkt olarak aksiyona dalabilirsiniz. Aracın arkasında yer alan silahtaki arkadaşınızın hemen ölmemesi için hareket halinde olmaya özen gösterin. Rakip gruplarının arasına dalarak indirmeniz takımınıza erken oyunda bir avantaj sağlayacaktır. Eğer daha taktiksel oynayan bir oyuncuysanız bahsettiğimiz geçitlerde güzel silah depoları da yer almakta. Buradan elinize Cinder Shot geçirebilirseniz atışlarınızı yönlendirebilir ve hızlı bir keskin nişancıya dönüşebilirsiniz.
  • Total Control: Bu oyun modunda takımların birbirinden ayrı bölgeleri en uzun süre boyunca aynı anda ellerinde tutmaları gerekiyor. Highpower haritasında bu oyun modu genelde haritanın orta bölgesindeki kapının çevresinde gerçekleşiyor. Bu mod için iyi bir taktik kapıyı ve kontrol bölgelerini göre bir tepeye çıkmak olacaktır. Buradan keskin nişancı tüfeğiyle bölgelere yaklaşan düşmanlarınızı indirebilirsiniz.
  • Capture The Flag: Bu mod için iyi bir taktik Highpower haritasındaki büyük tepelerin arkasına Wasp kullanarak saklanmak olacaktır. Sonuçta kocaman duvarlara bakıp kimse arkasında kocaman bir uçan aracın saklandığını düşünmez. Ayrıca bu araçlar sabit haldeyken oldukça az ses çıkarır. Buradan bayrağınızı çalmak isteyen oyunculara yaylım ateşi yapabilirsiniz.
  • Stockpile: Bu modda ise ana olay araçlar ile gerçekleşir. Genelde her iki takım için de basit taktik araçlara atlayıp arkadaki oyuncuları toplanması gereken Power Cell yanına götürmek ve hızlıca araçla ana üsse geri taşımak olur. Bu yüzden ana hedefiniz karşı araçlar olmalıdır. Bu kısımda Wasp gibi uçabilen araçlar size oldukça yardımcı olacaktır.

Sizler için derlediğimiz Halo Infinite Highpower harita rehberi hangi modu oynadığınız fark etmeksizin size zaferi getirecektir. Daha fazla rehber için sitemizi takipte kalın.