Skyrim Dark Brotherhood Rehberi

Skyrim Dark Brotherhood Rehberi

The Elder Scrolls V: Skyrim, dünyada büyük bir popülerliği yakalamış ve birçok mod ile desteklenmekte olan bir RPG oyunu olarak gönlümüzde taht kurmayı başarmış bir oyun olarak öne çıkıyor. Serinin ana görevi ejderhaları öldürmek ve loncalara girmek istiyorsanız sitemizde yer alan rehberleri takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz. The Elder Scrolls V: Skyrim: Dark Brotherhood rehberi ile Dark Brotherhood loncasına nasıl girilir, görevleri nelerdir, hikayesi ve diğer bilgileri öğrenebilirsiniz.

Dark Brotherhood Nedir?

Dark Brotherhood bir suikast loncasıdır. Diğer Elder Scrolls oyunlarında ki kadar şan ve şöhrete Skyrim’de sahip değillerdir. Unutulmaya yüz tutmuş olan bu loncanın bir üyesi olabilir ve tekrar eski şanını kazandırabilirsiniz. Dark Brotherhood loncasına katıldıktan sonra, size illegal işler yapacak ve birçok suikast düzenleyeceksiniz. Oyunun normal akışından memnun değilseniz, bence ilerleyebileceğiniz en iyi yan görev bu Karanlık Kardeşlik loncasıdır.

Dark Brotherhood’a Nasıl Girilir?

Bu loncaya katılmak için ilk olarak bir görev almanız gerekiyor. Hancılar ile konuşmalı ve dedikoduları dinlemelisiniz. Gardiyanlarla konuşup, Aventus Arentino isimli bir çocuğun ayinini öğreneceksiniz. Çocuğun evini bulduktan sonra, onunla konuşmalı ve görevi almalısınız. Çocuk, yetimhanede görevli olan Grelod isimli birini öldürmenizi isteyecek. Bunun sebebi ise, çocukların bu kişiden eziyet görmesi ve son çare olarak Karanlık Kardeşliğe başvurması. Tabii ki biz burayı tesadüfen bulmuş oluyor ve loncanın yapması gereken işi yapıyoruz. Loncanın bu durumdan ise haberdar olmasıyla ikinci adım başlıyor.

Görevi yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde yanınıza bir ulak gelecek, bu ulak “we know” yazan bir mesajı size teslim edecek. Mektubu aldıktan sonra bir evde ya da handa uyumanız gerekiyor, ardından farklı bir yerde uyanacaksınız. Astrid isimli lonca üyesi sizin, kendilerine ait olan görevi yaptığınızı ve arkanızda duran üç kişiden birini öldürerek, bedelini ödemenizi isteyecek. Bu üç kişi ile görüştükten sonra kararınızı verin ve birini öldürün. Karanlık Kardeşlik loncasına hoş geldiniz.

Eğer bu lonca hoşunuza gitmediyse, yok etme yöntemi de bulunuyor. Size sunulan üç kişi yerine Astrid’e saldırın ve onu öldürün. Daha sonra gardiyanlara haber verin ve onlarla birlikte loncaya saldırı düzenleyin. Bu yöntem ile loncanın sonunu getirebilirsiniz ancak ben bu yöntemi pek önermiyorum. Oyuna hem gizem katan, hem de birçok büyük ödül sağlayan bu loncaya katılmak ilerlemeniz için daha avantajlı olacaktır.

Skyrim Dark Brotherhood Rehberi Temel Bilgiler

  • Loncada genel olarak görevleri Gece Ana vermektedir,
  • Görevler illegaldir ve genellikle suikast üzerinedir,
  • Görevleri sinsice halletmek her zaman daha iyi bir sonuç doğuracaktır,
  • Kardeşliğe ihanet etmenin cezası Sithis’in gazabına uğramaktır.

Sithis, boşluğun kendisidir ve lonca en az Gece Ana’ya duydukları kadar Sithis’e de saygı duyarlar.

Dark Brotherhood ile İlgili Diğer İpuçları

  • Sneak yeteneğinizi, loncaya katılmadan önce 60 yapmak her zaman daha iyidir. 60. seviyeye kadar gizlilik biraz şansa bağlı ilerlemektedir.
  • Okçuluğunuzu en az 30 – 40 arası yapmaya çalışın, bunun yanı sıra tek elli silahlarda da 25. seviyeye çıkmak zindanlarda size büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Yetenek ağacından Tek El için Gizli Vuruş veya Okçuluk için Gizli Vuruş özelliğini açmanız büyük bir önem arz etmektedir.
  • Buff olarak, önerim Thief Stone’u aktif etmektir. Bununla %20 yetenek kazanımına sahip olabilirsiniz.
  • Suikastlar için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki ok ile yüksek yerlerden bitirici atış yapmaktır. Biraz daha macera seviyorsanız, iyi bir efsuna sahip bıçak ile tek vuruşta düşmanlarınızı yere serebilirsiniz.
  • Suikastları gece düzenlemek, sabaha göre daha kolaydır. Düşmanınız büyük bir ihtimalle ya yalnız başınadır ya da uyuyor olacaktır.

The Elder Scrolls V: Skyrim: Dark Brotherhood rehberi yararlı olduysa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayırca daha fazla Skyrim oyun rehberleri gelmesini istiyorsanız bültenimize ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

The Binding of Isaac: Repentance

The Binding of Isaac: Repentance DLC’si Çıktı!

Ana karakterimizin, kendisini kurban etmeye çalışan annesinden kaçarak bodruma inmesi ve orada gördüğü yaratıklar ile savaşması temeline dayanan oyunumuz The Binding of Isaac: Rebirth severlerin merakla beklediği Repetance DLC’si 31
Elden Ring Başlangıç Rehberi

Elden Ring Başlangıç Rehberi

2022 yılında oyun dünyasına merhaba diyen bir oyundan bahsediyoruz. Oynaması oldukça zor ve kanser. Elden Ring başlangıç rehberi ise bu zorlukları birazda olsa hafifletmenize yarayacak bilgiler içeriyor. Bildiğiniz gibi Elden
Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Supergiant Games'in geliştirdiği Hades oynanış açısından oyuncuların ilgisini çekmiş durumda. Oyunu halen daha oynamadıysanız sizler için hazırladığımız Hades başlangıç rehberi ile oyunda bilmeniz gereken ipuçları ve gelişimi kolaylaştıracak bilgileri öğrenebilirsiniz.
GTA 5 Hileleri

GTA 5 Hileleri (Ölümsüzlük, Para, Araba ve Fazlası)

Rockstar tarafından üretilen ve dünyanın en beğenilerek ve en çok oynanan serisi olma özelliğini taşıyan oyun GTA 5 için şifreleri paylaşacağız. GTA 5 hileleri ile oyunda istediğinizi yapabilecek, ölümsüz olacak
CS GO Rekabetçi Rankları ve Rütbeleri

CS GO Rekabetçi Rankları ve Rütbeleri

CS:GO'nun çok fazla rakibi olmasına rağmen çok fazla oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Oyunu uzun süredir oynayanlar CS GO rekabetçi rankları ve rütbeleri hakkında çok iyi bilgiye sahiptir. Bu yazımızda
Sims 4 Cowplant Nasıl Büyütülür?

Sims 4 Cowplant Nasıl Büyütülür?

Sims 4 içerisinde yetiştirebileceğiniz birçok çeşitte bitki bulunuyor. Farklı çeşitteki egzotik bitkileri bahçecilik yeteneği ile elde edebiliyorsunuz. Ancak bu bitkilerin en ilginci, oyunun diğer serileri içerisinde de yer alan Cowplant
o7 Ne Demek?

o7 Ne Demek?

Başta Twitch ve Youtube platformu olmak üzere son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir ifade hakkında bilgilendirme yapacağız. o7 ne demek? o7 nerelerde kullanılır? o7 ne anlama gelir? o7 Ne Demek? Anlamı
ETS 2 Araba Modları (2022)

ETS 2 Araba Modları (2024)

Tır sürme simülasyonu denildiği zaman akıllara gelen ilk oyun şüphesiz ki Euro Truck Simulator 2'dir. Oyuncular tarafından yapılan mod paketleri ile oynanışı zenginleştirmesi de oyunu bu kadar popüler yapan başka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir