Oyun Rehberleri

Steam Fatura Adresi Nedir? Ne Yazılır?

Steam fatura adresi nedir? Ne yazılır?

Steam fatura adresi nedir? Fatura adresine ne yazılır? Dünyanın en büyük dijital oyun mağazasına sahip Valve’nin geliştirmiş olduğu Steam uygulamasında herhangi bir ürün satın alırken karşımıza çıkan fatura adresi ve diğer detaylar hakkında sizlere küçük bir rehber hazırladık.

Kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeleri kartlar ile oyun satın almak istediğiniz zaman Steam fatura adresi sormaktadır. Bunun neden sorulduğu ve o kısma ne yazılması gerektiğini konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

Steam Fatura Adresi Nedir?

12 Eylül 2003 tarihinde hayatımıza giren ve Valve tarafından geliştirilen Steam platformu dijital bir alışveriş platformudur. Bu tür alışveriş platformları tamamen yasal bir şekilde oluşmuş olup herhangi bir alışveriş durumunda vergi ödemesi yapması gerekir. Bu yüzden kullanıcılarına vergi kesebilmek için alışveriş sırasında fatura adresi sormaktadır.

Steam fatura adresini sadece vergi olarak sormaz. Aynı zamanda arka planda yer alan güvenlik unsurları içinde bu detaylar kullanıcıya sorulur. Hangi kartlarla işlem yapıldığı, o kartın bulunduğu il ve kart sahibinin bilgileri mevcutsa karşılaştırma amaçlı güvenlik protokolü için veri tabanlarında bu sorgulamalar gerçekleşir.

Steam satın aldığımız her oyun veya uygulama gibi ürünler için fatura keser ve size dijital olarak bu faturayı gönderir. Satın alım sonrasında Steam’e kayıtlı e-posta adresine baktığınız zaman e-fatura detaylarınızı görebilirsiniz.

Steam Fatura Adresine Ne Yazılır?

Steam fatura adresine ne yazılır konusunda herhangi bir bilginiz yoksa aşağıdaki örneği kullanarak doldurabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz Steam faturasını kaydedebilir ve diğer satın alımlarda otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek Steam Faturası
Steam Fatura Örneği

Yukarıdaki resimde İngilizce dilde karşılaştığınız Steam fatura örneğinin örnek bir doldurma şekli bulunmaktadır. Bu alanlar sizde Türkçe olabilir bu yüzden aşağıya nasıl doldurmanız gerektiği konusunda küçük bir bilgilendirme yapacağız.

First name: Adınız
Last name: Soyadınız
City: Yaşadığınız şehir
Billing adress: Ev veya iş adresiniz
Billing adress, line 2: Ev veya iş adresinizin devamı
Zip or postal code: Posta kodunuz
Country: Yaşadığınız üle
Phone number: Telefon numaranız

Görselde en aşağıda yer alan tiki işaretlerseniz fatura ve kart bilgileriniz kayıtlı hale gelecek ve sonraki alışverişlerinizde direkt satın alım yapabileceksiniz. Eğer Steam fatura adresi formunu anlattığımız şekilde doldurursanız herhangi bir sorun ile karşılaşmadan kolaylıkla satın alımınızı tamamlayabilirsiniz.

Steam ID Nasıl Bulunur? konusunda Steam profilinizin ID numarasını görebileceğinizi biliyor muydunuz?

Steam fatura adresi nedir? Steam fatura adresine ne yazılır? konusunda sizlere en açık ve net bir şekilde bilgi vermeye çalıştık. Eğer tüm bu işlemleri sorunsuz yaparsanız hesabınıza satın alma işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir