FM 21 Güçlü Savunma Taktiği (3-4-3)

FM 21 Güçlü Savunma Taktiği (3-4-3)

Football Manager 2022’nin çıkmasına çok az bir zaman kala FM 21 oyuncuları kariyerlerini tamamlamak istiyor. Oyuncular FM 21 güçlü savunma taktiği (3-4-3) ile seçtikleri takımı şampiyon yapmakta zorlanmayacaklar. Üstelik rakip takımlardan çok az gol yiyecek ve daha fazla puan toplayacaklar. Peki ya FM21 güçlü savunma taktiği nasıl çalışır?

FM 21 Güçlü Savunma Taktiği (3-4-3) Nedir?

Taktiğin adından da anlaşılacağı üzere tam olarak savunma yapmaya yöneliktir. Bu taktiği kullandığınızda rakipleriniz sizin savunmanızı geçmekte epey zorlanacak. Bu noktada istisnalar hariç neredeyse hiç geçemeyecekler demek yanlış olmayacaktır. 3 Defans oyuncusu ve 4 orta saha oyuncusu yerleştirerek takımın defansını adeta tank gibi sağlam yapacaksınız. Defansta rakiplerinizi tuzağa düşürmek istiyorsanız Offside taktiğini açabilirsiniz.

Forvet için oynatmak istediğiniz oyuncuları ise orta sahaya yakın dizerek bir nevi defansa katkı yapmalarını sağlayabilirsiniz. Burada oyuncuların kısa paslaşmalar yapabilmesi ve top üzerinde hakimiyet kurabiliyor olması takımı şampiyonluğa taşımada büyük ve etkin bir rol oynamaktadır. Takım bir arada kaldığı ve dağınık oynamadığı sürece kaleniz top yüzü görmeyecektir.

FM 21 3-4-3 Taktiği Nasıl Kurulur?

Football Manager 2021 tutkunu badea nickli oyuncu tarafından bulunan bu taktiği indirip sorunsuz bir şekilde kurmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız. Siz bu taktiği kurmadan önce ufak bir hatırlatma yapalım. Herhangi bir kayıp yaşamamak için lütfen oyun dosyalarınızın yedeklerini alın. Bu sayede bir problem olsa bile eski kayıtları yükleyip eğlenceye devam edebilirsiniz.

  • Yukarıdaki kutucukta yer alan taktiği download butonuna basarak bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı Windows işletim sisteminde Winrar, MacOS’ta açmak için ise The Unarchiver programını kullanarak masaüstüne veya istediğiniz bir lokasyona çıkartın.
  • Oyunu yönetici olarak çalıştırdıktan sonra taktikler kısmına tıklayın. Taktiklerin yer aldığı bölümün sağ tarafındaki aşağı bakan oka tıklayın ve yükle tuşuna basın.
  • Çıkarttığınız .fmf uzantılı taktiği seçin ve yükleyin. Bu işlemin ardından taktik hazır bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Takımınız defans yapma konusunda sorunlar yaşıyor ise mutlaka FM 21 güçlü savunma taktiği (3-4-3) ile oyunu oynamanızı tavsiye ediyoruz. Bu taktiğin etkili oluşu defans oyuncularının paslaşma ve topa hakimiyet yeteneklerine göre değişiklik göstermektedir. Sizce Football Manager 2021 en iyi taktik hangisi? Cevaplarınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca oyun rehberleri paylaşımlarımızdan haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.