New World FPS Arttırma Yöntemleri

New World FPS Arttırma Yöntemleri

Yeni çıkış yapan New World oyununda takılma ve kasma sorunu yaşayan oyuncuların sayısı artmaya devam ediyor. New World FPS arttırma yöntemleri ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkün. Sizlerle paylaşacağımız ayarların bazıları diğer oyunlarda da FPS değerinizi arttıracaktır. Aşağıdaki ayarların arttıracağı FPS değerleri kişiden kişiye değişmektedir.

New World FPS Arttırma Yöntemleri

Amazon Games tarafından geliştirilen New World dünya çapında yarım milyondan fazla oyuncuyla ilk haftasını tamamlamak üzere. Bütün hafta boyunca oyuncuların büyük bir bölümü oyunu deneyimlerken bazıları da ya sıra beklerken ya da bazı fps problemlerinden dolayı oyunu düzgün bir şekilde oynayamadı. Sıra konusunda tek çözüm yolu beklemektir fakat oyundaki takılma sorunları çözmek için yapabileceğiniz bir kaç çözüm yöntemi bulunuyor.

Bilgisayarın Güç Ayarlarını Kontrol Edin

Windows arama bölümüne güç ayarları yazıp karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayın. Açılan pencerenin sağ kısmındaki ek güç seçenekleri kısmına girin. Buradaki güç planları arasından yüksek performansı seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ayarın ardından işlemci tam performans ile çalışacaktır.

Grafik Kartı Ayarlarını Değiştirin ve Sürücü Güncellemesini Yapın

Kullandığınız ekran kartı için yeni bir sürücü güncellemesi yayınlanmış olabilir. Harici ekran kartı kullanıyorsanız AMD veya Nvidia‘nın sitesinden en son sürümü bilgisayarınıza indirin ve kurun. Ardından ekran kartının sürücüsünün ayarlarını açın ve güç yönetimi kısmını maksimum performans olarak değiştirin. Böylece ekran kartı en iyi performansta çalışacak ve daha fazla fps değerleri almanıza yardımcı olacaktır.

New World Grafik Ayarları Üzerinde Değişiklik Yapın

New World yeni çıkmış bir oyun olduğu için ufak tefek sorunlara ek olarak optimizasyon problemleri de olabilir. Sisteminiz çok eski ise ne yaparsanız yapın oynamak oldukça güç olacaktır. Lakin aşağıdaki ayarlar sayesinde sisteminiz oyunu biraz daha rahat çalıştırabilir ve oyunu akıcı olarak oynayabilirsiniz. Oyunda yüksek FPS değerine ihtiyaç duyan sınıflar arasında büyücüler, musket ve okçu kullanan karakter yer alıyor. Bu karakterlerde animasyonlar diğerlerine göre farklı olduğu için FPS değeriniz düşük ise oynamak zorlaşacaktır. İşte New World yüksek fps için grafik ayarları;

  • Effects Details: Low (Efekt kalitelerini değiştirir, fps artışında çok etkilidir.)
  • Lighting Details: Low (Işıklandırma detayını belirler, fps arışında az etkilidir.)
  • Object Details: Low (Çevrede bulunun nesnelerin detayları ayarlar, fps artışı için etkilidir.)
  • Post processing Details: Low (3D işlemeleri ve detayları belirler, fps artışında çok etkilidir.)
  • Shadows Details: Low (Oyundaki gölgelerin kalitesini belirler, fps artışına doğrudan etkisi vardır.)
  • Terrain Details: High (Zemin kalitesini değiştirir, ayarı değiştirmek fps artışı sağlar.)
  • Texture Details: High (Genel olarak oyundaki dokuların görünümünü değiştirir, fps artışına etkisi vardır.)
  • Water Details: Low (Suyun kalitesini etkiler, fps artırmak istiyorsanız en düşükte kullanabilirsiniz.)

New World FPS arttırma yöntemleri arasında bulunan “texture ve terrain details” ayarlarını ekran kartınıza göre düşürüp artırabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız işlemci de alacağınız FPS değerini doğrudan etkilemektedir. Yukarıdaki grafik ayarları ile oyunu hem PVE aşamasında hemde PVP bölümünde akıcı olarak oynayabilirsiniz. Bu rehberimiz hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Hazırladığımız oyun rehberleri paylaşıldığı zaman haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.