En İyi 10 OBS Eklentisi 2021

En İyi 10 OBS Eklentisi

İnternet yayıncılığı günümüzün popüler meslek grupları arasında yer edinmeye başladı. Yayın yapmak isteyenler tercih edebileceği bir çok program mevcut. Yayın programları arasında en köklü ve stabil çalışan OBS yazılımı için bir çok eklenti de bulunmaktadır. Peki ya en iyi 10 OBS eklentisi nedir?

Yayınınızı zenginleştirecek ve izleyicilerinize seyir keyfi yüksek bir yayın yapmanızı sağlayacak bir çok eklenti mevcut. Move Transition, Spectralizer, Transition Table, Stream FX, Media Controls, Virtualcam, OpenVR input, Bongobs Cat, Browser Plugin ve Advanced Scene Switcher eklentileri en iyi 10 OBS eklentisi içerisinde yer almaktadır.

En İyi 10 OBS Eklentisi

İzleyicilerin yayından daha fazla keyif alması için bir çok OBS eklentisini kullanabilirsiniz. Aşağıda şuana kadar en çok kullanılan ve popüler olan eklentileri bulabilirsiniz. Kendinizde bu eklentileri deneyerek içeriğinizi keyifli hale getirebilirsiniz.

Move Transition

Yayın yaparken arka planda 2 veya 3 adet sahne oluşturacaksınız. Bu sahneler arasında geçişleri görsel açıdan iyileştiren Move Transition eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Spectralizer

Yayına ara verdiğiniz sırada geçiş yaptığınız sahnede müzik açabilirsiniz. Tabi ki bu müziğin telifsiz olduğundan emin olun. Spectralizer eklentisi sayesinde bu ara sahnede ekolayzer çubuklarını görsel olarak ekleyebilirsiniz. Müzikle uyumlu hale getirebileceğiniz Spectralizer eklentisini buradan indirip deneyebilirsiniz.

Transition Table

Sahneler arası geçiş kullanabileceğiniz bir eklenti daha. Ancak Transition Table eklentisi ile bütün sahneler arasında özel geçiş süreleri ve efektler belirleyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı Transition Table eklentisini buradan yükleyebilirsiniz.

Stream FX

Kameralı yayın yapan birisi iseniz bu eklenti tam size göre. Kameranıza blur, ekstra aydınlatma vb. gibi görsel efektler ekleyen Stream FX eklentisini buradan indirebilirsiniz. Ayrıca kameranızın şeklini 3 boyutlu olarak değiştirmenize de olanak sağlıyor.

Media Controls

OBS Media Controls eklentisini hem yayın yaparken hem de kayıt alırken kullanabilirsiniz. Yayın veya video kayıt esnasında arka planda çalan müziği ve sesleri kolayca kontrol edebileceğiniz Media Controls eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Virtualcam

Skype, zoom vb. programlar aracılığıyla konuklu yayın yapıyorsanız OBS Virtualcam eklentisi işinizi kolaylaştıracaktır. Farklı programlarda açılan kameraları kolayca yayına verebilirsiniz. Bunun haricinde ters kamera istemiyorsanız yine Virtualcam eklentisini buradan indirerek kullanabilirsiniz.

OpenVR Input

VR yayınları yapanların mutlaka kullanması gereken bir eklenti. OpenVR Input eklentisi VR cihazınızdaki sağ ve sol gözü birleştirip tek bir görüntü olarak yayına veriyor. OpenVR Input eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Bongobs Cat

Yayınlarınızı eğlenceyi ikiye katlamak ister misiniz? OBS Bongobs Cat eklentisi aradığınız çözüm olabilir. Bongo cat, oyun esnasında bastığınız her tuşu ve yaptığınız her mouse hareketini sizinle birlikte yapıyor. Bongobs cat eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Browser

En basit haliyle browser eklentisi internet sitesi kaynak dosyalarını OBS yazılımına eklemenize olanak sağlıyor. Browser eklentisini buradan indirip test edebilirisiniz.

Advanced Scene Switcher

Şu zamana kadar çıkmış en detaylı sahne değiştiricisi eklentisidir. Her sahne geçişine özel efekt, geçiş süresi, müzik vb. gibi oldukça detaylı şeyler ekleyebileceğiniz Advanced Scene Switcher eklentisini buradan indirebilirisiniz.

Yukarıdaki en iyi 10 OBS eklentisi ile sizlerde yayınlarınızın kalitesi artırabilirsiniz. Lakin bu eklentilerin en güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece OBS yazılımıyla daha stabil ve sorunsuz bir şekilde yayınlar yapabilirsiniz.