Hata ve Çözümleri

Valorant Sesli Sohbet Sorunu 2023

Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Riot Games tarafından geliştirilen FPS oyunu Valorant yeni güncellemelerle günden güne hatalarından arınıyor. Oyuna her ne kadar iyileştirme gelse de oyuncuların bazıları sorunlarla karşılaşmaya devam ediyor. Valorant sesli sohbet sorunu 2023 yılında da ortaya çıkan sorunlardan bir tanesidir. Sesli sohbet sisteminde yaşadığınız sorunları çözmek için yazımızda bulunan yöntemleri deneyebilirsinzi.

Valorant Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Çözülür?

Birçok FPS oyununda, oyuncuların bireysel yetenekleri çok önemlidir. Bununla birlikte takım içi iletişim ve doğru bilgilerin verilmesi de rekabetçi oyunlarda oyuncuları bir adım öne geçiren en önemli faktörlerdendir. Valorant sesli sohbet sorunu yaşayan bir oyuncuyla aynı takıma düştüyseniz oyunu kazanmanız zor olabilir. Aynı şekilde siz de bu sorunla karşılaşıp takımınızı zor duruma düşürebilirsiniz. Takımdaki oyuncuların sesini duyamıyor veya bütün iletişim donanımlarınız sorunsuz olduğu halde sesiniz gitmiyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Giriş / Çıkış Cihazı Yapılandırmasını Kontrol Edin

Sorunsuz iletişim için oyun içi ayarların doğru yapıldığından emin olun. Bu ayarları kontrol etmek için oyun içi ses ayarlarını açın ve sesli sohbet sekmesine geçiş yapın. Burada giriş ve çıkış cihazınızı Windows ses ayarlarında kullandığınız cihazlar ile değiştirin. Ardından mikrofon hassasiyetini düşürün. Bu sayede çok fazla bağırmaya gerek kalmadan rahatça takım arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz.

Windows Gizlilik Ayarlarını Değiştirin

Takımınız, oyun içerisinde konuştuklarınızı duymuyorsa mikrofonunuzda sorun olabilir. Eğer fiziksel olarak bir problem olmadığından eminseniz Windows gizlilik ayarlarına göz atın. Burada mikrofonu seçin ve uygulamaların mikrofonu kullanması için izin verin. Bu işlemi yaptıktan sonra oyundan çıkıp girin.

valorant sesli sohbet sorunu cozumu

Valorant sesli sohbet sorunu için çözüm niteliğinde olan önerileri sizlerle paylaştık. Yukarıdaki yöntemlerin sorunu çözeceğine inanıyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Diğer oyunlarda ortaya çıkabilecek sorunlar için hata çözümleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir