Valorant Mikrofon Sorunu ve Çözümü

Valorant Mikrofon Sorunu ve Çözümü

Valorant, şuanda en popüler FPS oyunları arasında yer alıyor. Çıkış yaptığı ilk günden beri milyonlarca oyuncu tarafından beğenilen Valorant, rekabetçi FPS oyunu arayanlar için mükemmel bir tercih. Lakin bazı oyuncular rekabetçi oyunları olumsuz etkileyecek bazı problemler ile karşılaşabiliyor. Mikrofondan ses gitmeme sorunu da bunlardan birisi. Valorant mikrofon sorunu yaşayan oyuncular bir kaç basit yöntemle bunun üstesinden gelebilir.

Valorant Mikrofon Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant ve bir çok rekabetçi FPS oyunu oynayanların çok iyi bildiği gibi sesli iletişim oyunun kaderini değiştirebiliyor. Takımdaki oyunculara doğru infolar vermek kazanmanın yarısı denilebilir. Rakip oyuncuların yerleri ve o elde aldıkları ekipmanlar gibi bilgilerin bilinmesi her zaman avantajlıdır. Ancak Valorant mikrofondan ses gitmeme sorunu gibi sinir bozucu şeyler bu bilgilerin verilmesini engellemektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

  • Mikrofonlu bir kulaklığa sahipseniz kullandığınız kulaklığın bilgisayar ile bağlantısının düzgün yapıldığından emin olun. Girişlerin yerine tam oturduğunu kontrol edin. Eğer girişler yerine tam oturmamış ise takımdaki oyuncular sesinizi duyamayabilir veya cızırtılı duyabilir.
  • Kullandığınız mikrofonun varsayılan olarak seçili olup olmadığına bakın. Windows’un arama bölümüne “Ses ayarları” yazın ve ilk seçeneğe tıklayın. Burada giriş aygıtı kısmından mikrofonunuzu seçin.
  • Gizlilik ayarlarınızın doğru bir şekilde yapıldığını kontrol edin. Yine arama bölümüne “Gizlilik” yazarak gizlilik ayarlarını değiştirebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Açılan ekran da mikrofonun tüm uygulamalar için kullanılmasına izin verin.
  • Oyun içerisinden iletişim kısmında kullandığınız mikrofonu seçin ve oyunu yeniden başlatın. Bazı oyuncular sadece oyunu kapatıp açarak bu problemi çözebiliyor. Çok basit bir yöntem fakat inanılmaz bir şekilde etkili olabiliyor.
  • Yukarıdakileri denediniz ve sorun halen daha devam ediyorsa kullandığınızın ekipmanın kablolarının içindeki teller hasar görmüş olabilir. Bu durumda ekipmanınızı teknik servise yollayabilirsiniz.

Valorant mikrofon sorunu çözümü için yukarıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz. Her şeye rağmen sorun çözülmediyse Valorant resmi sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapıp ticket oluşturabilirsiniz. Bu sayede probleminizi çözebilecek farklı çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz. Bunun gibi oyun rehberleri daha fazla gelsin istiyorsanız bunu konunun yorumlarında belirtebilirsiniz.