RUST Ban Kaldırma Talebi Nasıl Gönderilir?

RUST Ban Kaldırma Talebi Nasıl Gönderilir?

Hayatta kalma oyunu denildiği zaman akla ilk olarak RUST geliyor. RUST halen daha geliştirilmekte olan bir oyun. Sürekli ve düzenli gelen yeni güncellemeler sayesinde oyunculara daha çok içerik sunuyor. Bunun yanı sıra RUST, oyuncuların adil bir ortamda mücadele etmesini de önemsiyor. Güvenlik sistemi hilecilere göz yumdurmuyor diyebiliriz. Lakin bazı durumlarda oyuncular haksız yasaklamalara maruz kalabiliyor. Bu durumda kalan oyuncular RUST ban itiraz talebinde bulunarak hesaplarını tekrar inceletebilirler. Peki ya RUST ban kaldırma talebi nasıl gönderilir?

RUST Ban Kaldırma Talebi Nasıl Yollanır?

RUST, geçtiğimiz 1-2 yıldır hileciler ile aralıksız mücadele ediyor. Oyun içerisinde resmi sunucularda raporlanan hileci oyuncular saniyeler içerisinde ban yiyor. Sadece bununla da kalmıyor RUST Twitter sayfası üzerinden ban yiyen oyuncular anlık olarak paylaşılıyor. Hem de Steam hesapları ile birlikte.

Oyunda iki çeşit yasaklama bulunuyor. Bir tanesi herkesin çok iyi bildiği VAC yasaklaması bir diğeri ise oyun geliştiricileri tarafından yapılabilen oyun yasaklaması. VAC banı yemiş bir hesap için ban kaldırma talebinde bulunulamıyor. Lakin hesabında RUST oyun yasaklaması olan oyuncular buna itiraz edebiliyor. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulamak yeterli olacaktır.

  • Resmi Easy Anti-Cheat ban itiraz sayfası üzerinden ilk adımda oyun olarak RUST’ı seçin. RUST seçer seçmez alt tarafta Steam hesabınıza giriş yapabilmek için buton çıkacaktır. Butona basın ve güvenli bir şekilde hesabınıza giriş yapın. Bunu yapmanızın sebebi oyun yasaklaması olan hesabınızın SteamID64 bilgisinin Easy Anti-Cheat sistemi tarafından görünmesini sağlamaktır.
  • İkinci adımda adınızı ve size geri bildirim yapılması için geçerli bir mail adresi girin.
  • Son olarak eğer hile kullanmadıysanız “I didn’t cheat.” seçeneğini seçin. Bu aşamada ban itirazınızı kuvvetlendirmek için kısa bir açıklama yazmalısınız. Tabi bu açıklamayı İngilizce yazmalısınız. Bunun için Google Translate hizmetini kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları sırasıyla uygulayarak kolayca RUST ban kaldırma talebi gönderebilirsiniz. Tabi bu işlemin sonuçlanması 3 ile 14 gün arasında gerçekleşecektir. Gerçekten hile kullanılmadan bir yanlışlık sonucunda ban atıldıysa hesabınızdaki RUST oyun yasaklaması kaldırılacaktır. Böylece aksiyona kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.