Valorant Kasma Sorunu ve Çözümü

Valorant Kasma Sorunu ve Çözümü

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant, özellikle genç oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmış bir oyun. Ücretsiz bir şekilde oynanan Valorant, oyun içi performans optimizasyonları konusunda da rakiplerinden önde diyebiliriz. Riot Games oyunları optimize etme konusunda oldukça iyi işler çıkartıyor. Buna rağmen bazı oyuncular halen daha kasma sorunu yaşamakta ve çözüm yolları aramakta. Bu rehberde Valorant kasma sorunu ve çözümü için yapılabilecek bir kaç basit yöntemi sizlere anlatacağız.

Valorant Kasma Sorunu ve Çözümü

Rekabetçi oyunlarda saniyelik kasma sorunu bile bir turu kaybetmeye neden olabiliyor. Valorant oyunundaki anlık donma ve sürekli takılma sorunu bir çok sebeple ortaya çıkabilir. Doğru yapılandırılmamış oyun içi ayarlar donma sorununu tetikleyecek en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Herkesin kendine göre en iyi Valorant oyun içi ayarları vardır. Lakin bu rehberde bulunan ayarlar sayesinde önemli ölçüde fps artışı sağlayabilirsiniz.

Valorant Görüntü Ayarları

En yüksek fps değerlerini almak için yapabileceğiniz Valorant görüntü ayarları genel, grafik kalitesi ve nitelik olarak 3 sekmeye ayrılmış.

Genel

  • Görüntü modu tam ekran,
  • Pilde , menüde , arka planda ve FPS’yi her zaman kısıtla ayarlarını kapalı moda alın.

Grafik Kalitesi

  • Materyal, doku, ayrıntı ve arayüz kalitesi düşük,
  • Vinyet kapalı,
  • VSync kapalı,
  • Kenar yumuşatma hiçbiri,
  • Eşyönsüz filtreleme 1x,
  • Netliği arttır, gelişmiş kaplama görselleri, bozulma ve gölgeler ayarını kapalı olarak değiştirin.

Nitelikler: Bu sekmede yapabileceğiniz özel bir ayar bulunmuyor. Ancak Valorant Fps ve Ping gösterme gibi istatistiksel veriler için bu sekmeyi kullanabilirsiniz. Bu ayarlar harici bilgisayarınızın ayarlarında bir takım değişiklikler yaparak fps artışı sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarın güç modunun yüksek performans olarak ayarlandığından emin olun. Denetim masasına gidip güç ayarları bölümünden bunun kontrolünü yapabilirsiniz. Bu ayarı yüksek performans olarak değiştirmek Valorant için fps artışı sağlayacaktır ama bilgisayarınızın tükettiği enerjiyi de bir miktar arttıracaktır. Ayrıca harici bir ekran kartı kullanıyorsanız eğer ekran kartınızın kontrol paneline girip performans yönetimini maksimum performans olarak değiştirmeyi unutmayın.

Yukarıdaki ayarları uyguladıktan sonra oyun içerisindeki fps sorunları azalacaktır. Minimum sistem gereksinimlerinin altında bilgisayara sahip oyuncular, bu ayarlardan pek fazla yararlanamayacak. Ancak Valorant kasma sorunu ve çözümü için sunduğumuz ayarları bir defa denemenizi öneririz.